No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR FFK NDIHMON KLUBET EDHE ME NGA 15 MIJË EURO

FFK NDIHMON KLUBET EDHE ME NGA 15 MIJË EURO

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) ka vazhduar me përkrahjen financiare të klubeve të elitës së futbollit kosovar në kohen kur po ballafaqohen me krizë të madhe financiare si pasoj e koronavirusit.

Kjo ndihmë i është ofruar klubeve të Superligës pak ditë para festës së Fitër Bajramit.

Gazeta inFokus nga burime të sigurta merr vesh se FFK-ja ia ka ndarë për secilin klub nga 15 mijë euro.

Pavarësisht se FFK nuk ka përfituar nga rasti për ta bërë publike këtë lajm, Gazeta inFokuska siguruar informatat e sigurta se të gjitha klubet e Superligës tashmë i kanë arkëtuar këto mjete.

Kjo nuk është ndihma e vetëm e FFK-së për klubet e futbollit pas krizës se krijuar nga pandemia “Covid 19”.

Për tre mujorin e parë të këtij viti, FFK-ja i ka përkrahur  klubet e Superligës me nga 72 mijë euro.

Përveç klubeve të elitës, FFK po ashtu ka ndihmuar nga pakoja e ndihmës emergjente të gjitha klubet e futbollit në Kosovë, madje duke mos i lenë anash edhe gjyqtarët, kontrollorët dhe delegatët e ndeshjeve.

Do theksuar se përveç kësaj ndihme FFK ka pajisur klubet me të gjitha pajisjet dhe preparatet dezinfektuese, duke përfshirë këtu edhe tunelat dezinfektues që do të jenë në çdo stadium para ndeshjeve.

Pamja e tunelit dezinfektues para çdo ndeshje që ka parparë FFK

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ramadani flet para duelit me Dritën

FC Prishtina tash e disa ditë ndodhet në Antalia të Turqisë për përgatitje intensive për stinorin pranveror në elitën e futbollit kosovar,...

Muriqi: Shpresoj të shënoj edhe më shumë gola

Vedat Muriqi ka folur pas fitores ndaj Parmas në kuadër të Coppa Italia të cilën ishte bërë protagonist. Muriqi...

Ja si duket trofeu i Superkupës

Superkupa e Kosovës  për herë të parë do të zhvillohet jashtë kufijve ‘dardan’. Përballë njëra tjetrës në Antalia do të vihen skuadra...

Agim Ademi i përgjigjet pyetjeve të Luana Vjollcës në “After Party”

Dje në mbrëmje është publikuar edhe intervista e shkurtër e Presidentit të FFK-së, Agim Ademit për “After Partyn” e Luana Vjollcës.

Recent Comments