No menu items!
Ballina SUPERLIGA EDHE DUKAGJINI DEL NEGATIV NË KORONAVIRUS

EDHE DUKAGJINI DEL NEGATIV NË KORONAVIRUS

Futbollistët e skuadrave të Superligës po vazhdojnë të testohen për koronavirus.

Një nga skuadrat e testuara ishte ajo e Dukagjinit të Klinës, shkruan Gazeta Olle.

Klinasit në njoftimin e fundit kanë shkruar se gjithë të testuarit kanë dalë negativ.

“Të shtunën,me datë 23.05.2020, i gjithë stafi dhe lojtarët e KF Dukagjinit janë testuar për COVID 19 nga ekipet mjekësore të IKSHPK-së.

Lajmi i mirë është se nga rezultatet e pranuara nga IKSHPK, i gjithë stafi dhe lojtarët kanë rezultuar NEGATIV, pra lojtarët janë me shëndet të mirë dhe normalisht do të viojnë me seancat stërvitore ashtu siç është planifikuar”, shkruan faqja zyrtare  e Dukagjinit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Leeds befason City-n, por humb lojtarin pas ndërhyrjes “horror” (Video)

Pjesa e parë e Manchester City-Leeds, ndeshje e vlefshme për javën e 31-të të Premier League, është mbyllur me një gol dhe një karton...

Koincidenca e frikshme, Laporta rigjen “El Classico” pas plot 11 vitesh

Nuk është për t’u habitur që Joan Laporta dëshiron ta fitojë përsëri “El Clasico”, ta nisë aty ku e la. Nuk do të jetë...

Real Madridi përgatit planin e detajuar, gati “sulmi” për Mbappe

Real Madridi do të bëjë gjithçka në merkaton e kësaj vere për të siguruar shërbimet e Kylian Mbappé. Ylli francez preferohet më shumë se...

I dërrmuar nga humbja e nënës, Torreira i lutet Arsenalit: Lejomë të kthehem pranë familjes

Pak më shumë se një javë më parë, Torreira tha mjaft, të paktën përkohësisht me Europën. Ish-mesfushori i Sampdoria nuk ka ndërmend të vazhdojë...

Recent Comments