No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR BATATINA: LLAPI DO TË VAZHDOJË TË JETË VATËR E TALENTEVE

BATATINA: LLAPI DO TË VAZHDOJË TË JETË VATËR E TALENTEVE

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka bërë të ditur që dy lojtarët e llapjanëve, Valmir Veliu dhe Hajdin Salihu do të transferohen në Evropë.

“Valmir Veliu dhe Hajdin Salihu do të transferohen në Evropë, pothuajse është e kryer”, u shpreh Batatina në TV Dukagjin, përcjellë Gazeta OLLE.

“Salihu do të shkojë në Kroaci, ndërsa Veliu në Gjermani”, shtoi ai.

Lidhur me këtë vetë Batatina ka reaguar në rrjetet sociale.

Ai ka shkruar se Llapi vazhdon tëjetë vatër e talentëve, pasi sipas tij po iu jep hapësirë futbollistëve të rinj.

Më poshtë postimi i tij i bërë gjatë ditës:

Llapi vitet e fundit jashtë Kosovë i kanë dalë dy futbollistë.

Bëhet fjalë për dyshen Mirlind Daku e Festim Alidema të cilët u transferuan drejt Kroacisë.

Njëri prej tyre tashmë është rikthyer në Kosovë te skuadra e Ballkanit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ramadani flet para duelit me Dritën

FC Prishtina tash e disa ditë ndodhet në Antalia të Turqisë për përgatitje intensive për stinorin pranveror në elitën e futbollit kosovar,...

Muriqi: Shpresoj të shënoj edhe më shumë gola

Vedat Muriqi ka folur pas fitores ndaj Parmas në kuadër të Coppa Italia të cilën ishte bërë protagonist. Muriqi...

Ja si duket trofeu i Superkupës

Superkupa e Kosovës  për herë të parë do të zhvillohet jashtë kufijve ‘dardan’. Përballë njëra tjetrës në Antalia do të vihen skuadra...

Agim Ademi i përgjigjet pyetjeve të Luana Vjollcës në “After Party”

Dje në mbrëmje është publikuar edhe intervista e shkurtër e Presidentit të FFK-së, Agim Ademit për “After Partyn” e Luana Vjollcës.

Recent Comments