No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR FOTO NGA SUKSESI I NJOMAKËVE TË KOSOVËS (P) NË FRANCË

FOTO NGA SUKSESI I NJOMAKËVE TË KOSOVËS (P) NË FRANCË

Në rrjetin social Facebook janë publikuar disa foto nga suksesi i grupmoshës së re të KF “Kosova” (P) në një turne në Francë në vitin 1995. Në fakt, fanpage Presidenti Agim Ademi ka publikuar foto të ekipit U-10 të KF “Kosova” në turneun ndërkombëtar ku morën pjesë 38 ekipe të shteteve të ndryshme të botës. “Agim Ademi ishte kryetar i klubit dhe donator. Ai bëri gjithçka të mundur për ta dërguar ekipin në Francë, në ato vite kur gjithçka ishte e bllokuar. Turneun e organizoj veprimtarja franceze, Frederik Duversini, ndërkaq kontakt personi ishte gazetarja e mirënjohur Evliana Berani. Trajner i klubit ishte Haki Bllacaku. Ekipi kosovar zuri vendin e parë në këtë konkurencë që ishte shumë e fortë dhe u shpërblyen me kupë. Pas kthimit ekipi u prit nga presidenti i ndjerë Ibrahim Rugova dhe përgjegjësi për sport në atë kohë, Ramë Buja.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

U hodh shorti për Kupën e Kosovës në futsall

Sot në zyrën e Komisionit të futsallit në prezencë të kryetarit dhe të komisarit të garave është bërë tërheqja shortit për rrethin...

Disiplinori fton klubet borxhli në takim me lojtarët

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met Çeku – kryetar dhe Dukagjin Zefi, Luan Salihu, Avni Shala dhe Bekim Behrami...

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Recent Comments