No menu items!
Ballina SUPERLIGA TREPÇA'89 DHE FERIZAJ MARRIN LAJME TË MIRA NGA IKSHPK

TREPÇA’89 DHE FERIZAJ MARRIN LAJME TË MIRA NGA IKSHPK

Trepça ‘89 dhe Ferizaj kanë marrë rezultate të mira nga testet për koronavirus.

Anëtarët e dy klubeve kanë dalë negativ në këto teste, përcjellë Gazeta Olle.

KF Trepça’89 kalon me sukses testet për virusin “Covid 19”

Klubi jonë sot mori lajmin e mirë sepse sot dolën testet për “Covid 19”, ku të gjithë lojtarët dhe stafi i klubit rezultuan negativ ndaj virusit.

Lojtarët dhe stafi i klubit u testuan dje në stadiumin “Riza Lushta”.

Ju urojmë të gjithë klubeve dhe sportistëve të kalojnë testet ndaj virusit “Covid 19”, ka njoftuar Trepça ‘89.

“IKSHPK ka dalur me rezultatet e testeve që i ka bërë sot skuadrës tonë, ku për fat të mirë të gjithë futbollistët e klubit tonë staffi teknike dhe personeli i klubit tonë kanë dalur negativ në testimin për COVID19.

Ne si klub do të vazhdojmë me stërvitje normale, por me kujdes të madhë.

Ne jemi duke u pregatitur maksimalisht për të arritur synimet tona”, bën të ditur Ferizaj. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Manchester United i jep shkelmin përfundmitar, Liverpooli eliminohet nga Kupa

Liverpooli po kalon një moment të errët dhe për t’i dhënë shuplakën përfundimtare mendoi Manchester United. “Djajtë e kuq” fituan me rezultatin 3-2 dhe...

Drita e Prishtina falënderojnë kreun e FFK-së për organizimin e mirë të Superkupës

Ndeshja e djeshme e Superkupës, e cila u zhvillua në Antalia prodhoi lojë dinamike dhe të pëlqyeshme për të gjithë, ku trofeut iu gëzua...

Florent Muslija shënon në fitoren e Hannoverit

Ndeshja ndërmjet Nurnbergut dhe Hannoverit në kuadër të xhiros së 17’të në Bundesliga 2 ka prodhuar shumë gola. Rezultati përfundimtar ishte 2:5...

Ballkani i suksesshëm edhe ndaj skuadrës ukrainase

Skuadrat kosovare janë duke zhvilluar miqësore të njëpasnjëshme për t’u përgatitur sa më mirë për sezonin pranveror. Klubi Futbollistik...

Recent Comments