No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR "XHEBRAILAT" E BALLKANIT KËRKOJNË QË TË JENË NË STADIUM!

“XHEBRAILAT” E BALLKANIT KËRKOJNË QË TË JENË NË STADIUM!

Tifo grupi “Xhebrailat” që mbështesin skuadrën e Ballkanit në futboll po kërkojnë që të jenë prezent në tribuna me rastin e rifillimit të Superligës, transmeton Gazetasheshi.com.

Tifozëria ‘portokalli’ dëshirojnë që ndeshjet kampionale të zhvillohen me prezencë të tifozëve, pasi sipas tyre futbolli pa ta nuk ka as edhe një kuptim.

Përmes një publikimi në faqen e tyre zyrtare ata kanë deklaruar se përgjegjësinë duhet ta merr FFK, pasi që institucioni më i lartë i futbollit në vend ka dhënë ‘dritën jeshile’ për të rifilluar kampionati.

“Meqënse po kërkohet nga FFK dhe disa klube që të rifilloj kampionati, pasiqë sipas tyre nuk paska rrezik nga VIRUSI, atëherë pse të luhet pa tifozë?

Nëse doni që të fillojë, atëherë ne do jemi në tribinë, nuk kemi arsye që ta shikojmë nga televizionet por duhet të jemi në tribinë,gjithmonë masi që nuk paska rrezik sipas juve.

Futbolli pa tifozë nuk është futboll”, thuhet në njoftimin e këtij tifo grupi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Turqi, të gjithë të çmendur për Ozil: fluturimi i tij ka qenë më i ndjekuri i të gjithë kohërave

Mesut Ozil i ka dhënë fund aventurës tek Arsenal dhe  shumë shpejt do të luajë për Fenerbahce, skuadra e zemrës së tij pavarësisht se...

Ibrahim Kelmendi akuzon Remzi Ejupin se u zhvati 2.5 milionë

Ibrahim Kelmendi ka dhënë detaje të reja nga konflikti mes Adelina Ismailit dhe Arif Vladit se a i mori para për ta bërë këngën...

Flick komenton “kalimin” e Alaba te Real Madridi

Hansi Flick pranon se David Alaba duket se do të largohet nga Bayern Munich, ndërkohë që “Marca” zbuloi dje marrëveshjen e tij...

Pochettino: Isha shumë pranë transferimit të Messit

Mauricio Pochettino ka zbuluar se ishte afër huazimit të Lionel Messit tek Espanyol, ndërsa qëndroi i heshtur për thashethemet që lidhnin argjentinasin...

Recent Comments