No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR SALIHU: INSPEKTORATI I PUNËS KA KËRKUAR VETËM TË RISHQYRTOHET PROCEDURA E LARGIMIT...

SALIHU: INSPEKTORATI I PUNËS KA KËRKUAR VETËM TË RISHQYRTOHET PROCEDURA E LARGIMIT NGA PUNA TË ARIANIT AHMETIT

Sekretari i përgjithshëm i FFK-së, Eroll Salihu nëpërmjet një komunikate e ka sqaruar rastin e Arianit Ahmetit, për të cilin dje Inspektorati i Punës vendosi se kishte gjetur shkelje në procedurën e ndërprerjes së marrëdhënies së punës. Salihu ka thënë se Inspektorati i Punës në asnjë rast nuk ka evidentuar që nuk ka bazë për ndërprerjen e marrëdhënies së punës për Ahmetin.


Më poshtë sqarimi i plotë i Salihut:

Ndaj z. Arianit Ahmeti organet e brendshme të FFK-së kanë marrë Vendim për ndërprerjen e marrëdhënies së punës për shkak të shkeljeve të rënda të detyrave të punës.

Së fundi, ne, kemi pranuar një vendim nga Inspektorati i Punës, ku kërkon nga FFK që të rishqyrtojë edhe njëherë procedurën e ndërprerjes së marrëdhënies së punës së z. Ahmeti. Pra, ka kërkuar vetëm të rishqyrtohet procedura, në asnjë rast Inspektorati nuk ka evidentuar që nuk ka bazë për ndërprerjen e marrëdhënies së punës.

Organet e brendshme të FFK-së, konform dispozitave të Ligjit të Punës, akteve të brendshme dhe vendimit të Inspektoratit të Punës, do të ndërmarrin veprimet ligjore në afatin e paraparë dhe do të informojnë Inspektoratin dhe palët në këtë procedurë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Zbatimi i sistemit VAR, FSHF e FFK bëhen bashkë

Sistemi VAR është projekti i madh i Federatës Shqiptare të Futbollit për Kategorinë Superiore nga sezoni 2021-2022, projekt i cili mbulohet i...

Flet kapiteni i Prishtinës para ndeshjes me Trepçën ’89

Prishtina po kalon nëpër një formë shumë të mirë, derisa e ka nisur furishëm stinorin pranveror duke i shënuar tre fitore radhazi...

Përballje gjigantësh në Ligën e Evropës

Sot në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për 1/16 e finales së Ligës së Europës. Shorti ka sjellë...

KOK-u po përgatitet për një Kuvend të zjarrtë

Komiteti Olimpik i Kosovës përkatësisht Bordi Ekzekutiv ka caktuar dje datën e mbajtjes së Kuvendit zgjedhor në institucionin më të lartë të...

Recent Comments