No menu items!
Ballina SUPERLIGA KY ËSHTË KLUBI I PARË QË BËRI TESTET, S'KA ASNJË RAST POZITIV

KY ËSHTË KLUBI I PARË QË BËRI TESTET, S’KA ASNJË RAST POZITIV

Gjilani është ekipi i parë në elitën e futbollit kosovar që i është nënshtruar testimeve për koronavirus nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës. Testet që janë bërë tek futbollistët e këtij klubi kanë rezultuar negativ. Lajmi është konfirmuar edhe në faqen zyrtare të klubit gjilanas në Facebook.

“Futbollistët, stafi teknik dhe personeli i klubit janë nënshtruar testeve në mëngjesin e së premtes në Institutin e Shëndetit Publik në Gjilan, me ç’rast të gjithë kanë rezultuar negative. Skuadra merr kështu konfirmimin për t’i vijuar seancat stërvitore në prag të rifillimit të edicionit 2019/20”, shkruhet ndër të tjerash në njoftimin e klubit Gjilani.

Të enjten, Federata e Futbollit e Kosovës ka bërë të ditur se testeve për Covid-19, do t’u nënshtrohen të gjithë anëtarët e ekipeve të Superligës së Kosovës në futboll.

Testimeve të premten te Gjilani nuk i janë nënshtruar vetëm gjashtë futbollistë: Oltion Rapa, Shkëlzen Ruçi, Gerhard Progni, Fjoart Jonuzi, Sebino Plaku, Franc Veliu dhe kryetrajneri Gentian Mezani. Këta të fundit i kanë bërë këto teste të enjten kur edhe rezultuan negativë dhe u liruan pas një jave karantinimi në Qendrën e Studentëve në Prishtinë. Po ashtu Gjilani ka shtuar se edhe dy lojtarët e tjerë të huaj, Darko Nikaq dhe Muhamed Useini, nga Mali i Zi, kanë dalë negativë në testet për koronavirus.

Komunikata e SC Gjilani

SC Gjilani njofton opinionin se ka përfunduar me suksese testet për ‘COVID-19’.

Futbollistët, stafi teknik dhe personeli i klubit janë nënshtruar testeve në mëngjesin e së premtës në Institutin e Shëndetit Publik në Gjilan, me ç’rast të gjithë kanë rezultuar negative.

Skuadra merr kështu konfirmimin për t’i vijuar seancat stërvitore në prag të rifillimit të edicionit 2019/20.

Gjithashtu, Sport Club “Gjilani” u bën thirrje që të tregoheni të kujdesshëm dhe të rrespektoni rregullat e vëna nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë.

Zyra për shtyp,
Gjilan, 22 maj

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Disiplinori fton klubet borxhli në takim me lojtarët

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met Çeku – kryetar dhe Dukagjin Zefi, Luan Salihu, Avni Shala dhe Bekim Behrami...

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Morata: Ronaldon e njoh shumë mirë, Lukakut i kërkoj bluzën pas ndeshjes

Në maj të 2015-ës Alvaro Morata vendoste fatin e ndeshjes Inter-Juventus në “San Siro” dhe më pas festonte me një palë syze...

Recent Comments