No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR FFK BËRI SHPËRNDARJEN E PAKOVE PËR FAMILJET SKAMNORE NËPËR LRF

FFK BËRI SHPËRNDARJEN E PAKOVE PËR FAMILJET SKAMNORE NËPËR LRF

Federata e Futbollit e Kosovës e ka përmbyllur sot projektin e shpërndarjes së pakove ushqimore në Lidhjet Rajonale të Futbollit për familjet në nevojë. Gjatë këtyre dy ditëve është bërë shpërndarja e ndihmave në Mitrovicë, Ferizaj, Gjilan, Prishtinë, Pejë, Gjakovë dhe Prizren, derisa tashmë u mbetet LRF-ve që ato t’i shpërndajnë tek familjet skamnore në prag të festës së Fitër Bajramit. Këto pako ushqimore janë përgatitur nga FFK, derisa për to kanë kontribuuar edhe futbollistët e Kombëtares. Kjo nuk është hera e parë që FFK dhe futbollistët dardanë kobtribuojnë për familjet në nevojë.

 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Reali kthehet te fitorja, një super Benzema nderon Zidane

Real Madridi u rikthye te fitorja në transfertë kundër Alavesit për 4-1. Ekipi madrilen u rikthye te fitorja pas shumë problemeve dhe eliminimit nga...

Shpërthen Koeman: Nëse nuk ju pëlqen, ndërroni trajner

Barcelona, pasi ka humbur Superkupën e Spanjës dhe ka rrezikuar shumë në Kupën e Spanjës, kthehet të përqendrohet në kampionat. Nuk është kurrë një moment...

Ibrahimovic: Sot na kanë munguar shumë gjëra

Zlatan Ibrahimovic, sulmuesi i Milan-it, ka dhënë një intervistë për Sky pas humbje me Atalanta-n. “Sot kanë munguar shumë gjëra. Tani është e rëndësishme të...

Pioli shpjegon çfarë ndodhi kundër Atalantas dhe përgatitet për një natë pa gjumë

“Besoj se është e vetmja skuadër që nuk kemi arritur ta mundim. Atalanta e ka merituar fitoren. Ne e nisëm shumë mirë, është për...

Recent Comments