No menu items!
Ballina SUPERLIGA PRESIDENTI I GJILANIT: DIKUJT I KA HI FRIKA NË PALCË

PRESIDENTI I GJILANIT: DIKUJT I KA HI FRIKA NË PALCË

Izair Emini është bërë futbollisti i parë i një skuadre të Superligës që ka dalë pozitiv me pandeminë e koronavirusit.

Futbollisti nga Maqedonia Veriore ka rezultuar pozitiv gjatë testimit të bërë dy ditë më parë, shkruan Gazeta OLLE.

Pas këtij rasti shumë klube kosovare kanë reaguar duke kërkuar testimin e gjithë futbollistëve por edhe anuliin e kampionatit.

Ndaj këtyre reagimeve ka dalë trajneri i Feronikelit, Afrim Tovërlani.

Ky i fundit me anë të një postimi ka bërë disa pyetje për të gjithë futboll dashësit kosovar.

Më poshtë postimi i tij:

Në po të njëjtin postim ka reaguar edhe Presidenti i Gjilanit, Florim Zuka.

Zuka me anë të një komenti i ka quajtur frikacakë individët që nuk po dëshirojnë vazhdimin e kampionatit.

“Të lumtë Toki, nuk kem faj ne që dikujt ju ka fut në palc frika sikurse t’kish ra bomba atomike edhe pse ne  edim cila bomb. Nuk ka më kurdisje e pislliqe në kampionat për atë nuk po ju konvenon frikacakëve”, ka shkruar Zuka në komentin e tij.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Disiplinori fton klubet borxhli në takim me lojtarët

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met Çeku – kryetar dhe Dukagjin Zefi, Luan Salihu, Avni Shala dhe Bekim Behrami...

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Morata: Ronaldon e njoh shumë mirë, Lukakut i kërkoj bluzën pas ndeshjes

Në maj të 2015-ës Alvaro Morata vendoste fatin e ndeshjes Inter-Juventus në “San Siro” dhe më pas festonte me një palë syze...

Recent Comments