No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA PREMIERE LEAGUE KLOPP: RIKTHIMI NË STËRVITJE? ISHTE SI DITA E PARË E SHKOLLËS

KLOPP: RIKTHIMI NË STËRVITJE? ISHTE SI DITA E PARË E SHKOLLËS

Kthimi në stërvitje ishte si nxënësit në ditën e parë të shkollës. Isha aq i etur sa 46 vjet më parë. Në fakt, u zgjova më herët se zakonisht, vesha uniformën dhe shkova në terren. Ishte bukur. Unë isha i lumtur që pashë përsëri lojtarët: të gjithë ishin në humor të mirë dhe të aftë.”

Këto janë fjalët e Juergen Klopp pas kthimit të tij në stërvitje me Liverpoolin, në faqen e internetit të klubit. Trajneri gjerman i “The Reds”, më pas shtoi:

“Ne nuk e dimë se sa kohë do të duhet për t’u përgatitur për finalen e sezonit apo për tjetrin. Domosdoshmërisht, pushimi do të jetë i shkurtër. Është njësoj si të zhvillosh periudhën parasezonale, pa luajtur ndeshje miqësore, por vetëm lër mes nesh. Jam i lumtur, sepse lojtarët ishin në gjendje të pushonin, edhe pse nuk ishin me pushime. Shqetësimi për virusin ishte atje, dhe ishte i madh. Protokolli është i shkëlqyeshëm, do të stërvitemi në vende të sigurta. Tani presim vetëm lajme të mira.”

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

U hodh shorti për Kupën e Kosovës në futsall

Sot në zyrën e Komisionit të futsallit në prezencë të kryetarit dhe të komisarit të garave është bërë tërheqja shortit për rrethin...

Disiplinori fton klubet borxhli në takim me lojtarët

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met Çeku – kryetar dhe Dukagjin Zefi, Luan Salihu, Avni Shala dhe Bekim Behrami...

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Recent Comments