No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A BONAVENTURA, MARRËVESHJE ME ROMËN

BONAVENTURA, MARRËVESHJE ME ROMËN

Giacomo Bonaventura do të largohet në fund të sezonit nga Milani dhe pritet të firmosë për Romën si lojtar i lirë. Sipas asaj që raportojnë mediat në Itali, mesfushori ka gjetur marrëveshjen me verdhekuqtë dhe do të firmosë një kontratë 3-vjeçare me një pagë prej 2.5 milionë eurosh në sezon.

30-vjeçari ka pasur shumë pak hapësira gjatë këtij sezoni me Milanin dhe kjo ishte arsyeja kryesore e largimit. Bonaventura mbërriti në “San Siro” në vitin 2014, kur u mor për 7 milionë euro nga Atalanta. Me fanellën kuqezi, italiani u aktivizua në 171 ndeshje, ku shënoi 34 gola dhe dhuroi 24 asist.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Peja pëson humbje nga Ponte Prizreni

Ponte Prizreni ka shënuar fitore ndaj Pejës me rezultat 89:81 (21:24, 25:18, 23:16, 20:23), në kuadër të javës së 17-të në Superligën...

Presidenti i FFK-së: Shpresoj që së shpejti të kthehen tifozët, janë hijeshia e kampionatit

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka uruar FC Prishtina për suksesin e arrirur sot në ndeshjen e Superkupës, por njëherësh ka përgëzuar edhe futbollistët...

Sigal Prishtina mposht Rahovecin

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Rahovecit në udhëtim 75:93 (16:19, 27:23, 15:22, 17:29), në kuadër të javës së 17-të në Superligën...

A do të luhet gjithmonë Superkupa në Turqi? – përgjigjet Agim Ademi

Prishtina fitoi Superkupën e Kosovës pasi triumfoi ndaj Dritës. Rezultati përfundimtar i takimit ishte 3-1 në favor të kryeqytetasëve me takimin që ishte shumë...

Recent Comments