No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA BAYERNI NUK KA VENDOSUR ENDE PËR PERISICIN

BAYERNI NUK KA VENDOSUR ENDE PËR PERISICIN

Pak ditë më parë mediat gjermane raportuan se Bayerni i Mynihut ka vendosur të mos ushtrojë të drejtën e blerjes së sulmuesit anësor kroat Ivan Perisic, por vetë kreu i klubit bavarez, Karl-Heinz Rummenigge përgënjeshtroi këtë lajm.

Në një intervistë për mediat italiane, ai deklaroi se klubi gjerman nuk ka vendosur ende për të ardhmen e kroatit dhe se do ta bëjë diçka të tillë në javët në vijim, pasi të shohë si do reagojë pas dëmtimit që pësoi rreth 3 muaj më parë.

“Nuk kemi vendosur ende për të ushtruar apo jo të drejtën e blerjes së Ivan Perisic. Sulmuesi sapo është kthyer nga dëmtimi dhe po shohim si i ka ecur rikuperimi. Shumë shpejt do të marrim një vendim, por jam i qetë, pasi kemi marrëdhënie mjaft të mira si me Perisic e menaxherët e tij, ashtu edhe me Marottën, ndaj besoj se do gjejmë zgjidhjen më të mirë”, deklaroi drejtuesi i klubit gjerman.

Ivan Perisic u transferua te Bayerni i Mynihut verën e kaluar në një marrëveshje huazimi me të drejtë blerjeje nga Interi, për vlerën e 18 milionë eurove, megjithatë palët mund të bien dakord për një shifër më të ulët se kjo gjatë muajve të verës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Morata: Ronaldon e njoh shumë mirë, Lukakut i kërkoj bluzën pas ndeshjes

Në maj të 2015-ës Alvaro Morata vendoste fatin e ndeshjes Inter-Juventus në “San Siro” dhe më pas festonte me një palë syze...

Talenti dardan lë Bayernin, qëndron në Bundesliga

Leon Dajaku erdhi te Bayern në vitin 2019 nga Stuttgart si një talent shumë premtues dhe me të ardhme të madhe, por...

Recent Comments