No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR TOVËRLANI: T'I SHTRËNGOJMË DHËMBËT PËR TË DHËNË MË TË MIRËN

TOVËRLANI: T’I SHTRËNGOJMË DHËMBËT PËR TË DHËNË MË TË MIRËN

Skuadrat e Superligës kanë hyrë në ditën e dytë të stërvitjeve në kuadër të përgatitjeve për rifillimin e kampionatit i cili nis më 7 qershor.

Të hënën Ministria e Shëndetësisë u dha dritën e gjelbër skuadrave kosovare për t’i nisur stërvitjet në grup, gjë e cila u mirëprit nga shumica e skuadrave, por e pranojnë që periudha është bukur e shkurtër.

Njëra nga skuadrat më të organizuar në Superligë, Feronikeli është kthyer për të punuar pas më shumë se dy muaj pauzë, derisa kryetrajneri Afrim Tovërlani në një intervistë për “Zërin”, ka folur për gjendjen e futbollistëve duke deklaruar se ata janë gati për gara.

Nikli përveç kampionatit ku ende ka gjasa për një vend që dërgon në Evropë. Synim kryesor e ka Kupën, përmes të cilës dëshiron ta pret Ligën e Evropës. Në gjysmëfinale skuadra e Afrim Tovërlanit, takohet me Ballkanin e Ismet Munishit dhe kjo ndeshje është tejet e rëndësishme.

“Futbollistët ishin në gjendje solide dhe na pret një punë intensive për të arritur përgatitje të kënaqshme për aq kohë sa na ka mbetur”, ka thënë fillimisht Tovërlani.

Me pas ka folur edhe për ndeshjen e Kupës që e luan me 3 qershor.

“Do të bëjmë çmos që të bëhemi gati për ndeshjen e parë, por kuptohet që nuk do të mund të jemi si dëshirojmë. Gjithsesi, tash arsyetime nuk ka dhe duhet t’i shtrëngojmë dhëmbët e të bëjmë më të mirën në këto ndeshje”, ka përfunduar Afrim Tovërlani.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Disiplinori fton klubet borxhli në takim me lojtarët

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met Çeku – kryetar dhe Dukagjin Zefi, Luan Salihu, Avni Shala dhe Bekim Behrami...

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Morata: Ronaldon e njoh shumë mirë, Lukakut i kërkoj bluzën pas ndeshjes

Në maj të 2015-ës Alvaro Morata vendoste fatin e ndeshjes Inter-Juventus në “San Siro” dhe më pas festonte me një palë syze...

Recent Comments