No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR NESËR NISIN PUNIMET NË STADIUMIN E VËLLAZNIMIT

NESËR NISIN PUNIMET NË STADIUMIN E VËLLAZNIMIT

Qyteti i Gjakovës pritet që brenda pak vitesh të bëhet me një stadium modern të futbollit.

E gjitha kjo pasi që nesër Ministrja për Kultur, Rini e Sport, Vlora Dumoshi dhe Kryetari i Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini do të bëjë nisjen e punimeve për fazën e parë, përcjellë Olle.

Lajmi është bërë i ditur nga faqja zyrtare e Kuvendit Komunal nga kjo komunë.

“Nesër, më datë 21 Maj 2020, (e Enjte), Kryetari i Komunës, Ardian Gjini dhe Ministrja e MKRS-së, Vlora Dumoshi solemnisht i nisin punimet e fazës së parë të ndërtimit të stadiumit modern në qytetin e Gjakovës.

Stadiumi është projektuar nga Komuna e Gjakovës dhe financohet nga Ministria për Kulturë, Rini dhe Sport.

Një projekt që e kemi pritur gjatë dhe që më në fund po bëhet realitet!

Urime të gjithëve!”, shkruhet në njoftimin zyrtar.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Peja pëson humbje nga Ponte Prizreni

Ponte Prizreni ka shënuar fitore ndaj Pejës me rezultat 89:81 (21:24, 25:18, 23:16, 20:23), në kuadër të javës së 17-të në Superligën...

Presidenti i FFK-së: Shpresoj që së shpejti të kthehen tifozët, janë hijeshia e kampionatit

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka uruar FC Prishtina për suksesin e arrirur sot në ndeshjen e Superkupës, por njëherësh ka përgëzuar edhe futbollistët...

Sigal Prishtina mposht Rahovecin

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Rahovecit në udhëtim 75:93 (16:19, 27:23, 15:22, 17:29), në kuadër të javës së 17-të në Superligën...

A do të luhet gjithmonë Superkupa në Turqi? – përgjigjet Agim Ademi

Prishtina fitoi Superkupën e Kosovës pasi triumfoi ndaj Dritës. Rezultati përfundimtar i takimit ishte 3-1 në favor të kryeqytetasëve me takimin që ishte shumë...

Recent Comments