No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR KLUBI PORTUGEZ: RONALDO NA NDIHMO!

KLUBI PORTUGEZ: RONALDO NA NDIHMO!

“Ronaldo na ndihmo”, kjo është thirrja e Olhanense, klubit portugez që garon në ligën e tretë dhe ka pronarë italianë. Futbollistët kanë menduar t’i drejtohen yllit të Juventus dhe i kërkojnë që të ndërhyjë në Federatën Portugeze të Futbollit.

“Kemi vendosur t’ju shkruajmë këtë letër, sepse ju jeni Zoti i futbollit portugez dhe një burim frymëzimi i kujtdo që luan futboll”, shprehen lojtarët e Olhanense, të cilët presin që federata të ndryshojë mendim.

Olhanense, para ndërprerjes së kampionatit ishte ne vend të parë në grupin D, me pikë të barabarta (57) me Real. Vetëm dy ekipe ngjiten në ligën e dytë dhe gjithçka përcaktohet pas ndeshjeve play-off. Dy të parat në çdo grup marrin pjesë në të.

Duke qenë se kampionati u pezullua, Federata mendoi që të ngjiste një kategori më sipër dy ekipet që kishin grumbulluar më shumë pikë, Vizela (60 pikë) dhe Arouca (58 pikë). Drejtuesit e klubit të Olhanense janë të zhgënjyer dhe paralajmërojnë: “Vendimi është i padrejtë dhe diskriminues. Nëse nuk korrigjohet, atëherë ne nuk e regjistrojmë më ekipin në kampionat”. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Manchester United i jep shkelmin përfundmitar, Liverpooli eliminohet nga Kupa

Liverpooli po kalon një moment të errët dhe për t’i dhënë shuplakën përfundimtare mendoi Manchester United. “Djajtë e kuq” fituan me rezultatin 3-2 dhe...

Drita e Prishtina falënderojnë kreun e FFK-së për organizimin e mirë të Superkupës

Ndeshja e djeshme e Superkupës, e cila u zhvillua në Antalia prodhoi lojë dinamike dhe të pëlqyeshme për të gjithë, ku trofeut iu gëzua...

Florent Muslija shënon në fitoren e Hannoverit

Ndeshja ndërmjet Nurnbergut dhe Hannoverit në kuadër të xhiros së 17’të në Bundesliga 2 ka prodhuar shumë gola. Rezultati përfundimtar ishte 2:5...

Ballkani i suksesshëm edhe ndaj skuadrës ukrainase

Skuadrat kosovare janë duke zhvilluar miqësore të njëpasnjëshme për t’u përgatitur sa më mirë për sezonin pranveror. Klubi Futbollistik...

Recent Comments