No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR FFK FILLON SHPËRNDARJEN E PAKOVE USHQIMORE PËR NJERËZIT NË NEVOJË

FFK FILLON SHPËRNDARJEN E PAKOVE USHQIMORE PËR NJERËZIT NË NEVOJË

Federata e Futbollit e Kosovës ka filluar me shpërndarjen e ndihmës me pako ushqimore për familjet në nevojë. Futbolli.info merr vesh se për këtë periudhë janë përgatitur mbi 300 pako nga FFK bashkë me futbollistët e Kombëtares, e të cilat do të shpërndahen nëpër shtatë regjionet e Kosovës. Gjatë ditës së sotme këto pako janë transferuar në disa prej Lidhjeve Rajonale, e që më pas do t’u shpërndahen njerëzve në nevojë. Kjo nuk është hera e parë që futbollistët Dardanë e shprehin humanitetin dhe solidaritetin e tyre me njerëzit n nevojë, ngase vetëm pak ditë më parë ata kanë ndihmuar me pako ushqimore shumë familje nëpër qytete të ndryshme në Kosovë dhe në Luginën e Preshevës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Disiplinori fton klubet borxhli në takim me lojtarët

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met Çeku – kryetar dhe Dukagjin Zefi, Luan Salihu, Avni Shala dhe Bekim Behrami...

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Morata: Ronaldon e njoh shumë mirë, Lukakut i kërkoj bluzën pas ndeshjes

Në maj të 2015-ës Alvaro Morata vendoste fatin e ndeshjes Inter-Juventus në “San Siro” dhe më pas festonte me një palë syze...

Recent Comments