No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA PREMIERE LEAGUE AKUZË E RËNDË E LOJTARIT ANGLEZ; PO TRAJTOHEMI SI MINJ LABORATORI

AKUZË E RËNDË E LOJTARIT ANGLEZ; PO TRAJTOHEMI SI MINJ LABORATORI

Rifillimi i Premier League është endë në pikëpyetje, ndërkohë që ka shumë lojtarë që po dalin kundër. Një ditë më parë u zhvilluan më shumë se 700 teste dhe 6 persona rezultuan të infektuar me COVID-19, në tre klube të ndryshme.

Te Watford një pjesë e lojtarëve nuk janë paraqitur në stërvitje. Një ditë më parë, kapiteni Troy Deeney deklaronte: “Jemi të detyruar të rikthehemi këtë javë në fushë, por e kam deklaruar se jam jashtë ekipit. Mjafton që njëri nga ne ta këtë virusin dhe më pas të na infektojë të gjithëve.

Nuk dua kurrsesi të ndodhë kjo gjë dhe të jem unë më pas që do ta çoj virusin në shtëpi. Djali im është vetëm pesë vjeç dhe ka disa probleme me frymëmarrjen. Kjo është arsyeja kryesore se pse unë nuk dua të rikthehem, pasi nuk dua ta vështirësoj më shumë situatën e tim biri. Nuk kam asnjë arsye se pse ta vendos atë në rrezik”.

Së fundmi ka folur edhe Danny Rose, mbrojtësi i kombëtares angleze, i cili në janar kaloi nga Tottenham te Newcastle. “Mirror” është hapur me intervistën e 29-vjeçarit dhe në kopertinë dallohet qartë titulli domethënës dhe revoltimi i futbollisitit: “Po trajtohemi si minj laboratori”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Barcelona afër bankrotimit… Zbulohet dëmi që ka shkaktuar Bartomeu

Barcelona po kalon një krizë ekonomike të paparë. Kjo dallohet edhe te lajmi i konfirmuar nga raporti vjetor financiar i klubit blaugrana, i cili...

U shkarkua por Lampard merr lëvdata nga pronari i klubit

Është zyrtare! Chelsea e ka shkarkuar trajnerin Frank Lampard. Me këtë rast, presidenti Roman Abramovich donte ta falënderonte ish-kapitenin për punën e bërë, duke...

FBK vendos që “Final 8” të luhet në Suharekë

Federata e Basketbollit të Kosovës ka marrë vendim të ri për ‘Final 8’ të Kupës së Kosovës. Fillimisht ishte paraparë që kjo ngjarje e madhe...

Spanja po përgatitet që ndeshjen me Kosovën ta luajë në territorin e saj

Gazeta e njohur spanjolle, Marca, ka shkruar sërish për ndeshjen e futbollit në mes të Spanjës dhe Kosovës. Ndeshja do të luhet më 31...

Recent Comments