No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR ADEMI: TESTIMI I FUTBOLLISTËVE ËSHTË ÇËSHTJE E MINISTRISË

ADEMI: TESTIMI I FUTBOLLISTËVE ËSHTË ÇËSHTJE E MINISTRISË

Ministria e Shëndetësisë dhe ajo e sportit ditë më parë e kanë dhënë dritën e gjelbër që klubet e Superligës së Kosovës t’i fillojnë stërvitjet dhe më pas vazhdimin e kampionatit në fillim të muajit qershor.

Së fundmi, klubi i Flamurtarit ka kërkuar nga institucionet që të gjithë futbollistët e elitës të testohen për t’u verifikuar nëse janë të prekur nga virusi Covid-19

Një reagim i tillë vjen pas lajmit se futbollisti i Dritës, Izair Emini, ka rezultuar pozitiv pas testeve të kryera në Maqedoninë e Veriut.

“Sa i përket testimit të futbollistëve, kjo çështje i takon Ministrisë së Shëndetësisë. Ne po i ndjekim rekomandimet e tyre. Më vjen shumë keq për lajmin rreth futbollistit të Dritës dhe uroj që të shërohet sa më shpejt”, ka thënë Agim Ademi për Zëri.info.

Klubet e Superligës që nga 18 maji i kanë rifilluar përgatitjet për vazhdimin e garave në futbollin kosovar.

Ndeshjet e para gjysmëfinale të Kupës së Kosovës do të luhen më 2 dhe 3 qershor kurse ato kampionale nisin më 7 qershor.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Peja pëson humbje nga Ponte Prizreni

Ponte Prizreni ka shënuar fitore ndaj Pejës me rezultat 89:81 (21:24, 25:18, 23:16, 20:23), në kuadër të javës së 17-të në Superligën...

Presidenti i FFK-së: Shpresoj që së shpejti të kthehen tifozët, janë hijeshia e kampionatit

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka uruar FC Prishtina për suksesin e arrirur sot në ndeshjen e Superkupës, por njëherësh ka përgëzuar edhe futbollistët...

Sigal Prishtina mposht Rahovecin

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Rahovecit në udhëtim 75:93 (16:19, 27:23, 15:22, 17:29), në kuadër të javës së 17-të në Superligën...

A do të luhet gjithmonë Superkupa në Turqi? – përgjigjet Agim Ademi

Prishtina fitoi Superkupën e Kosovës pasi triumfoi ndaj Dritës. Rezultati përfundimtar i takimit ishte 3-1 në favor të kryeqytetasëve me takimin që ishte shumë...

Recent Comments