No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR ADEMI: ME KUALIFIKIMIN NË EVROPIAN E REALIZOJMË DËSHIRËN E LEGJENDËS

ADEMI: ME KUALIFIKIMIN NË EVROPIAN E REALIZOJMË DËSHIRËN E LEGJENDËS

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ishte mysafir në emisionin “Natën me Fatmir Spahiun” në RTK1, ku foli për sukseset e futbollit të Kosovës dhe federatës që drejton. Ai ndër të tjera theksoi se synimi kryesor i tij është që ta dërgojë Kosovën në Kampionatin Evropian të vitit të ardhshëm. “Thjesht pikësynimi im është shkuarja në Evropian. Aty e shoh një lehtësim shpirtëror, një përmbushje – mos ta quaj amanet por të një dëshire të ish-presidentit Vokrri dhe gjithë popullatës për të qenë për herë të parë në Evropian. Besoj shumë që këta futbollistë me mentalitetin që kanë dhe me ndihmën e Dardanëve do të arrijnë të na kualifikojnë në Euro”, ka theksuar presidenti Ademi, transmeton Futbolli.info.

Ai gjatë këtij emisioni ka folur edhe për infrastrukturën e objekteve të futbollit, duke shpresuar që Kosova do ta ketë edhe Stadiumin Kombëtar, derisa ka bërë të ditur se që nga java e ardhshme pritet të nisin punimet në rinovimin e stadiumit “Adem Jashari”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

MARCA shkruan për Prishtinën; Para se të vinin në Spanjë vizituan heronjtë e tyre

Sot skuadra e Prishtinës në futsall do të luaj një super ndeshje ndaj FC Barcelonës. Klubi kosovar ka udhëtuar në Barcelonë për ndeshjen e rëndësishme...

Veton Tusha prezantohet te skuadra turke Denizlispor

Futbollisti i ri kaçanikas, Veton Tusha, është prezantuar sot te skuadra turke, Denizlispor. 18-vjeçari ka nënshkruar kontratë për 3 vjet e gjysmë me klubin...

Zidane: Nuk mund të fitosh gjithmonë

Zinedine Zidane tha se mospërballja në finale të Superkupës së Spanjës me Barcelona nuk ishte një dështim për të tijtë, pasi ata u mundën...

Drejtuesi i Trepçës’89 konfirmon largimin e tre futbollistëve

Sikurse skuadrat e tjera të Superligës së Kosovës në futboll, edhe Trepça ’89 i ka nisur përgatitjet për stinorin pranveror. Ekipi mitrovicas po stërvitet...

Recent Comments