No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR UEFA SHTYN AFATIN, VENDIMI PËR RIFILLIMIN E GARAVE PARA 17 QERSHORIT

UEFA SHTYN AFATIN, VENDIMI PËR RIFILLIMIN E GARAVE PARA 17 QERSHORIT

Pas ndërprerjes së futbollit për shkak të koronavirusit, UEFA u vendosi si afat final të gjithë klubeve, datën 25 maj për të vendosur nëse do t’i shkojnë deri në fund sezonit 2019-2020 dhe në çfarë formati, pra në atë normal apo me Play Off.

Megjithatë nga zyrat e qeverisë së futbollit në Zvicër sot është vendosur që ky afat të shtyhet për deri më datën 17 qershor, duke u lënë më shumë mundësi federatave që të bëjnë përpjekje për të mbyllur normalisht sezonin.

Nga ky vendim pritet të përfitojnë disa federata, veçanërisht ajo italiane, ku ka ende një kaos për mënyrën se si do të procedohet, pasi stërvitjet kolektive nuk janë lejuar ende dhe aktivitetet sportive janë të ndaluara me dekret deri më 14 qershor.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Interi nuk e shfrytëzon gabimin e Milanit

Interi nuk ka shkuar më shumë se një barazim 0-0 në transfertë ndaj Udineses. Ekipi zikaltër nuk e shfrytëzoi si duhet humbjen e Milanit...

Atalanta kthen me këmbë në tokë Milan-in, fiton bindshëm në San Siro

Atalanta ka marrë një fitore shumë të rëndësishme në San Siro kundër Milan-it. Kryesuesit e Serisë A janë mposhtur 3-0 në shtëpi, por kanë arritur...

Peja pëson humbje nga Ponte Prizreni

Ponte Prizreni ka shënuar fitore ndaj Pejës me rezultat 89:81 (21:24, 25:18, 23:16, 20:23), në kuadër të javës së 17-të në Superligën...

Presidenti i FFK-së: Shpresoj që së shpejti të kthehen tifozët, janë hijeshia e kampionatit

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka uruar FC Prishtina për suksesin e arrirur sot në ndeshjen e Superkupës, por njëherësh ka përgëzuar edhe futbollistët...

Recent Comments