No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A LOTITO U KËRKON LOJTARËVE TË SAKRIFIKOJNË NGA PAGA E TYRE PËR SHKAK...

LOTITO U KËRKON LOJTARËVE TË SAKRIFIKOJNË NGA PAGA E TYRE PËR SHKAK TË PANDEMISË

Komiteti Teknik Shkencor në Itali pritet të japë sot një vendim në lidhje me protokollin e dorëzuar nga Federata Italiane e Futbollit, për të përcaktuar nëse do të mund të çohet deri në fund sezoni 2019-2020 apo do të ndalet për të mos u përfunduar kurrë.

E ndërkohë që dyshimet mbi vazhdimin ose jo të kampionatit sa vjen e shtohen, shumë presidentë janë vënë në lëvizje për të negociuar çështjen e pagave me lojtarët, ndërsa pasditen e djeshme ka qenë bosi i Lazios, Lotito, që është përballur me futbollistët e tij.

Mediat romane bëjnë me dije se rreth orës 18:30 futbollistët kanë debatuar përreth dy orë me presidentin Lotito dhe në momente të caktuara ka pasur edhe ngritje të toneve, ndërsa ende nuk ka pasur një vendim sa u përket pagave.

Propozimi i Lotitos ka qenë ndërprerja e pagës së muajit mars dhe pagesa e pagës së prillit vetëm gjatë sezonit të ardhshëm, ndërsa mësohet se një pjesë e mirë e futbollistëve janë shprehur kundër kësaj ideje.

Bardhekaltrit kanë mbetur të befasuar nga takimi i djeshëm, sepse Lotito gjithmonë ka bërë apel për vijimin e kampionatit dhe asnjëherë nuk e ka marrë në konsideratë ndërprerjen e pagave, por duket se tani edhe bosi lacial po mendon opsione si të kursejë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Disiplinori fton klubet borxhli në takim me lojtarët

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met Çeku – kryetar dhe Dukagjin Zefi, Luan Salihu, Avni Shala dhe Bekim Behrami...

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Morata: Ronaldon e njoh shumë mirë, Lukakut i kërkoj bluzën pas ndeshjes

Në maj të 2015-ës Alvaro Morata vendoste fatin e ndeshjes Inter-Juventus në “San Siro” dhe më pas festonte me një palë syze...

Recent Comments