No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA TRAJNERI I HERTHAS NUK PËRMBAHET: MOS NA E MOHONI FESTIMIN E GOLAVE!

TRAJNERI I HERTHAS NUK PËRMBAHET: MOS NA E MOHONI FESTIMIN E GOLAVE!

Trajneri i Hertha Berlinit, Bruno Labbadia është i lumtur për suksesin e djemve të tij në ndeshjen kundër Hoffenheimit, por e sheh problematike mungesën e festës në një deklaratë për Sky Sport Deutschland.

Protokolli mjekësor nuk lejon përqafimet dhe festën në rastin e golave, veprim që nuk aprovohet nga trajneri i Herthas. “Djemtë kishin nevojë për këtë fitore, e merituan dhe ishte shumë e rëndësishme për besimin e tyre. Festimet janë pjesë e futbollit. Jemi testuar aq shumë këtë periudhë sa mendoj se mund të na lejojnë për të festuar golat. Kemi kryer shumë kontrolle, është turp i madh nëse na e mohojnë gëzimin dhe festimin e shënimit të golave“, deklaron trajneri i skuadrës kryeqytetase. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Moratti jep një lajm të keq për tifozët e Interit dhe del kundër ndryshimit të bujshëm

Massimo Moratti ka dhënë një intervistë për Tuttosport, në të cilën ka folur për të tashmen dhe të ardhmen e Inter-it. Në lidhje me fitoren...

Një portier francez në prova te Ballkani

KF Ballkani vazhdon të mbetet në ndjekje të një portieri për stinorin pranveror. Trajneri i ri, Bledi Shkëmbi nuk bindet vetëm nga Kenan Haxhihamza dhe...

Klopp mahnitet nga Alisson, lavdëron edhe Shaqirin

Jurgen Klopp ka lavdëruar cilësitë e portierit të Liverpool, Alisson. Ai ka folur edhe për vlerën që ka Xherdan Shaqiri gjatë mbrojtjes së titullit...

Torino zyrtarizon trajnerin e ri, emëron një mjeshtër mbijetese

Davide Nicola është trajneri i ri i Torinos, i cili zëvendëson të shkarkuarin Marco Giampaolo. Gjithçka është zyrtare dhe për Nicola do...

Recent Comments