No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA TRAJNERI I BAYERNIT: FITORJA NUK ISHTE ASPAK E LEHTË!

TRAJNERI I BAYERNIT: FITORJA NUK ISHTE ASPAK E LEHTË!

Bayern Munchen e rinisi me fitore kampionatin gjerman. Rekordmenët e Bundesligës triumfuan 0-2 në fushën e Union Berlin. Lewandowski dhe Pavard shënuan golat për djemtë e Hans-Dieter Flick, të cilët kryesojnë me katër pikë më shumë se Dortmundi ndjekës.

Trajneri e dinte që do të ishte e vështirë dhe është shumë i kënaqur me përgjigjen që mori nga skuadra. Flick vlerëson lojtarët në një prononcim për sajtin zyrtar të klubit dhe i gëzohet rikthimit në Bavari me tre pikë.

E merituam fitoren ndaj Union Berlin. Ishte një ndeshje e komplikuar dhe më duhet të komplimentoj skuadrën për mënyrën sesi luajti gjatë 90 minutave. Nuk ishte aspak e thjeshtë pas një pushimi kaq të gjatë, kështu që jam shumë i kënaqur me rezultatin“, deklaroi trajneri bavarez

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Kosovë – Lituani, miqësorja e marsit

Kombëtarja e Kosovës do të luajë miqësore me Kombëtaren e Lituanisë në prag të ndeshjeve kualifikuese për Botërorin 2022, njofton FFK. Marrëveshja...

Spektakël në Bergamo: Shënojnë Gjimshti dhe Muriqi, kualifikohet Atalanta

Atalanta dhe Lazio zhvilluan një ndeshje shumë të bukur mes tyre, por në fund festuan zikaltrit pas fitores 3-2, rezultat që kualifikon...

Neymar nuk e fsheh: Kjo është ëndrra ime

Fansat bëjnë pyetje dhe Neymar përgjigjet. O’Ney i ka lënë takim të gjithëve për t’iu përgjigjur disa pyetjeve me formatin “e vërtetë apo gënjeshtër”. Nga pohimet...

Odegaard prezantohet në fanellën e Arsenalit

Martin Odegaard është lojtari më i ri i Arsenalit. Lajmin e ka konfirmuar vetë klubi anglez, përmes një postimi në “Twitter”. “Është...

Recent Comments