No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A CHIELLINI: PIRLO ISHTE JASHTËTOKËSOR SI LOJTAR, POR SI TRAJNER RIKTHEHET NË TOKË

CHIELLINI: PIRLO ISHTE JASHTËTOKËSOR SI LOJTAR, POR SI TRAJNER RIKTHEHET NË TOKË

Çdo ditë po dalin pjesë të reja nga autobiografia e Giorgio Chiellinit. Mbrojtësi i Juventusit është ndalur te Andre Pirlo te “Io, Giorgio”. Me ish-mesfushorin magjik ka luajtur te Juventusi dhe kombëtarja italiane, duke u zbavitur shumë përkrah tij.

Një “regjisor” i tillë i mungon futbollit italian, teksa në të ardhmen do e shohim në pankinë në rolin e trajnerit. “Një gjë është ta shohësh Pirlon nga larg dhe nga TV, tjetër gjë është ta ndjekësh në fushë.

Andrea të zgjeron horizontin, është një jashtëtokësor që e bënte gjithçka speciale. Sigurisht, si trajner do duhet të kthehet në Tokë, sepse nuk mund të pretendojë që lojtarët e tij të kenë dy sy pas koke, ashtu siç i kishte ai“, shkruan kapiteni i Juventusit. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Turqi, të gjithë të çmendur për Ozil: fluturimi i tij ka qenë më i ndjekuri i të gjithë kohërave

Mesut Ozil i ka dhënë fund aventurës tek Arsenal dhe  shumë shpejt do të luajë për Fenerbahce, skuadra e zemrës së tij pavarësisht se...

Ibrahim Kelmendi akuzon Remzi Ejupin se u zhvati 2.5 milionë

Ibrahim Kelmendi ka dhënë detaje të reja nga konflikti mes Adelina Ismailit dhe Arif Vladit se a i mori para për ta bërë këngën...

Flick komenton “kalimin” e Alaba te Real Madridi

Hansi Flick pranon se David Alaba duket se do të largohet nga Bayern Munich, ndërkohë që “Marca” zbuloi dje marrëveshjen e tij...

Pochettino: Isha shumë pranë transferimit të Messit

Mauricio Pochettino ka zbuluar se ishte afër huazimit të Lionel Messit tek Espanyol, ndërsa qëndroi i heshtur për thashethemet që lidhnin argjentinasin...

Recent Comments