No menu items!
Ballina SUPERLIGA BATATINA: MIRË U BË - FUSHA DO TË VENDOSË GJITHÇKA

BATATINA: MIRË U BË – FUSHA DO TË VENDOSË GJITHÇKA

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina e ka vlerësuar vendim të mirë rikthimin e futbollit në Kosovë, pasi fusha do t’i vendosë gjërat dhe ajo skuadër që është ma e mira të gjithë do t’ia urojmë.

“Po ashtu siç e kam thënë me herët edhe ashtu u bë, duke kërkuar që të rifillohet kampionati dhe të vendoset gjithçka në fushë, sepse kështu e ka etika e futbollit dhe askush nuk mundet me u ndje i shkelur apo i dëmtuar. Fusha le ti vendos gjërat dhe ajo skuadër që është ma e mira të gjithë do t’ia urojmë”, deklaroi Batatina për Infokus.

Tekniku llapjan për fund deklaroi se Llapi është i qetë dhe i pret skuadrat me qetësi dhe pa temperatura.

“Jam i lumtur që po fillojmë dhe të gjithë lojtarët i kam mirë me shëndet dhe familjet e tyre janë mirë. Kjo ka rendësi për mua, ndërsa Llapi i ka të gjitha gjasat që ta kap Evropën, sepse kam super skuadër dhe jemi kompletuar tash dhe as një lojtar nuk me mungon vetëm talenti, Premtim Jakupi që nuk do ta rrezikoj deri në kampionatin e ri. Llapi është i qetë dhe i pret skuadrat me qetësi dhe pa temperatura”, përfundoi Tahir Batatina.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Turqi, të gjithë të çmendur për Ozil: fluturimi i tij ka qenë më i ndjekuri i të gjithë kohërave

Mesut Ozil i ka dhënë fund aventurës tek Arsenal dhe  shumë shpejt do të luajë për Fenerbahce, skuadra e zemrës së tij pavarësisht se...

Ibrahim Kelmendi akuzon Remzi Ejupin se u zhvati 2.5 milionë

Ibrahim Kelmendi ka dhënë detaje të reja nga konflikti mes Adelina Ismailit dhe Arif Vladit se a i mori para për ta bërë këngën...

Flick komenton “kalimin” e Alaba te Real Madridi

Hansi Flick pranon se David Alaba duket se do të largohet nga Bayern Munich, ndërkohë që “Marca” zbuloi dje marrëveshjen e tij...

Pochettino: Isha shumë pranë transferimit të Messit

Mauricio Pochettino ka zbuluar se ishte afër huazimit të Lionel Messit tek Espanyol, ndërsa qëndroi i heshtur për thashethemet që lidhnin argjentinasin...

Recent Comments