No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR TOVËRLANI: KAMPIONATI DUHET TË RIFILLOJË

TOVËRLANI: KAMPIONATI DUHET TË RIFILLOJË

Trajneri i Feronikelit, Afrim Tovërlani, mendon që kampionati duhet të rifillojë.

Sipas tij, rreziku nuk është aq i madh në futboll, përcjellë Gazeta Olle.

“Ka shumë shtete tjera në rajon si Shqipëria e Mali i Zi që po e fillojnë, atëherë pse ne mos ta fillojmë? Po thonë që në shtator do të kthehet virusi, cfarë duhet të bëjmë atëherë, përsëri ta anulojmë?”, u shpreh fillimisht Tovërlani në “Klan Kosova”.

“Ne nuk jemi asnjë i krisur që të fillojmë kampionatin nëse ka aq shumë rrezik. Situata po relaksohet, maskat dhe dorëzat po i heqin. Ngritja e temperaturave do ta përmirësojë edhe më shumë gjendjen”.

“Unë po mendoj që është vetëm një grip dhe asgjë më shumë. Nuk është as kancer e as leukemi”.

“Disa ekipe kanë stërvitur nga dy herë në ditë. Ne kemi ushtruar në mënyrë individuale. Faza përgatitore varet nga intensiteti i punës individuale të lojtarëve në këtë fazë”, vazhdoi ai.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Morata: Ronaldon e njoh shumë mirë, Lukakut i kërkoj bluzën pas ndeshjes

Në maj të 2015-ës Alvaro Morata vendoste fatin e ndeshjes Inter-Juventus në “San Siro” dhe më pas festonte me një palë syze...

Talenti dardan lë Bayernin, qëndron në Bundesliga

Leon Dajaku erdhi te Bayern në vitin 2019 nga Stuttgart si një talent shumë premtues dhe me të ardhme të madhe, por...

Recent Comments