No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR "SHPRESOJMË PËR RIKTHIM TË TIFOZËVE NË MUAJIN KORRIK"

“SHPRESOJMË PËR RIKTHIM TË TIFOZËVE NË MUAJIN KORRIK”

Presidenti i Federatës Turke të Futbollit, Nihat Ozdemir, ka shprehur hapur dëshirën dhe mundësinë për të parë tifozët në shkallët e stadiumeve të skuadrave të Superligës turke brenda korrikut.

Edhe pse futbolli në Turqi ashtu si në pjesën më të madhe të vendeve europiane është pezulluar dhe pritet të fillojë në 12 qershor, presidenti është tepër optimist për rikthimin e shpejtë të tifozëve në stadiume, gjë për të cilën në vendet e tjera europiane ku është ndalur futbolli kanë “frikë” akoma të flasin me data brenda kësaj vere.

“Edhe pse për momentin vendimi për të luajtur pa spektatorë është akoma në fuqi, shpresojmë që t’i rishikojmë tifozët në shkallët e stadiumeve duke filluar që në korrik”, deklaroi Ozdemir.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Peja pëson humbje nga Ponte Prizreni

Ponte Prizreni ka shënuar fitore ndaj Pejës me rezultat 89:81 (21:24, 25:18, 23:16, 20:23), në kuadër të javës së 17-të në Superligën...

Presidenti i FFK-së: Shpresoj që së shpejti të kthehen tifozët, janë hijeshia e kampionatit

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka uruar FC Prishtina për suksesin e arrirur sot në ndeshjen e Superkupës, por njëherësh ka përgëzuar edhe futbollistët...

Sigal Prishtina mposht Rahovecin

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Rahovecit në udhëtim 75:93 (16:19, 27:23, 15:22, 17:29), në kuadër të javës së 17-të në Superligën...

A do të luhet gjithmonë Superkupa në Turqi? – përgjigjet Agim Ademi

Prishtina fitoi Superkupën e Kosovës pasi triumfoi ndaj Dritës. Rezultati përfundimtar i takimit ishte 3-1 në favor të kryeqytetasëve me takimin që ishte shumë...

Recent Comments