No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA NEUER: E DOMINUAM LOJËN NGA FILLIMI

NEUER: E DOMINUAM LOJËN NGA FILLIMI

Bayerni arriti të fitojë pastër 0-2 në transfertë kundër Union Berlin, falë një goli me penallti të Lewandowskit dhe një gjuajtje me kokë të Pavard 10 minuta nga fundi. Pas ndeshjes, foli kapiteni i skuadrës, Manuel Neuer.

“Ishim dominues që nga fillimi i takimit, edhe pse nuk ishim në formën tonë më të mirë. Jemi të lumtur që dominuam dhe që rikthehemi në shtëpi me tre pikë të plota”, u shpreh shkurtimisht pas ndeshjes gardiani gjerman.

Me fitoren kundër Union Berlin në transfertë, bavarezët shkojnë sërish +4 pikë nga Dortmund, duke e zhvlerësuar fitoren e verdhezinjve dje 4-0 në derbin e Ruhrit kundër Schalkes.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Moratti jep një lajm të keq për tifozët e Interit dhe del kundër ndryshimit të bujshëm

Massimo Moratti ka dhënë një intervistë për Tuttosport, në të cilën ka folur për të tashmen dhe të ardhmen e Inter-it. Në lidhje me fitoren...

Një portier francez në prova te Ballkani

KF Ballkani vazhdon të mbetet në ndjekje të një portieri për stinorin pranveror. Trajneri i ri, Bledi Shkëmbi nuk bindet vetëm nga Kenan Haxhihamza dhe...

Klopp mahnitet nga Alisson, lavdëron edhe Shaqirin

Jurgen Klopp ka lavdëruar cilësitë e portierit të Liverpool, Alisson. Ai ka folur edhe për vlerën që ka Xherdan Shaqiri gjatë mbrojtjes së titullit...

Torino zyrtarizon trajnerin e ri, emëron një mjeshtër mbijetese

Davide Nicola është trajneri i ri i Torinos, i cili zëvendëson të shkarkuarin Marco Giampaolo. Gjithçka është zyrtare dhe për Nicola do...

Recent Comments