No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA LIGUE 1 MARSEILLE SYNON POCHETTINON

MARSEILLE SYNON POCHETTINON

Emri i Mauricio Pochettinos lidhet me Newcastle, por e ardhmja e tij mund të mos jetë Anglia. Trajneri argjentinas qëndron pushim prej 19 nëntorit të vitit të kaluar, moment kur u shkarkua nga pankina e Tottenham. “Qymyrxhinjtë” janë të interesuar për të nënshkruar me të, por nuk mungojnë ofertat nga Franca.

TMZ raporton se Marseille e pëlqen shumë 48-vjeçarin. Andre Villas-Boas bëri një punë të mirë në pankinën e skuadrës franceze dhe riktheu Marseille në Champions League pas 7 vitesh. Portugezi nuk e ka pritur dorëheqjen e Andoni Zubizarreta nga posti i drejtorit sportiv të klubit.

Villas Boas pritet të bëjë të njëjtën gjë dhe flitet se do të rikthehet në Premier League, aty ku ka stërvitur Chelsea dhe Tottenham. Marseille ka vepruar menjëherë dhe është gati të nisë bisedimet me Pochettinon, i cili ka luajtur si futbollist në Francë me PSG (shok skuadre me Lorik Canën) dhe Bordeaux. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Eriksen hesht Conten dhe i jep kualifikimin, Ibra lë në baltë Milanin!

Dramë, dramë, dramë! Interi u kualifikua në kupën e Italisë pas fitores 2-1 kunder Milanit. Goli i fitores u shënua në minutën e 90’+7′...

Debat “rrugaçësh” Ibra-Lukaku

Përplasja ndërmjet Lukakut dhe Zlatan Ibrahimovic ishte një prej më të fortave të mbrëmjes. Rezultati i ndeshjes doli në plan të dytë...

Ulpiana prezanton fanellat e reja, që janë me shumë stil

KF Ulpiana ka bërë një ndryshim të rëndësishëm para fillimit të stinorit pranveror. Lipjanasit kanë ndryshuar zyrtarisht fanellën e...

Tuchel jep mesazhin e parë si trajner i Chelseat

Pasi është zyrtarizuar sonte, menjëherë fjalët e para të Thomas Tuchel si trajner i Chelsea nuk kanë vonuar. Trajneri gjerman foli për faqen zyrtare të...

Recent Comments