No menu items!
Ballina SUPERLIGA SINJALE POZITIVE, FFK KËRKON MENDIMIN E KLUBEVE PËR RINISJE TË KAMPIONATIT

SINJALE POZITIVE, FFK KËRKON MENDIMIN E KLUBEVE PËR RINISJE TË KAMPIONATIT

Futbolli kosovar po vazhdon të jetë i pezulluar prej dy muajsh si rezultat i pandemisë së koronavirusit.

Ndërsa rifillimi i saj pritet të bëhet në fillim të muajt qershor, e gjitha kjo sipas Ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitia.

Kurse, Federata e Futbollit e Kosovës u ka nisur sot një e-mail klubeve të Superligës.

FFK u ka kërkuar mendim klubeve, nëse janë të gatshme për të rifilluar kampionatin.

Gazeta Olle mëson se klubet kanë afat të përgjigjen deri të hënën.

Po ashtu, u është kërkuar të tregojnë edhe gjendjen e klubit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Devolli flet për fazën përgatitore, përforcimet e janarit si dhe objektivat e klubit

Drenica është njëri ndër klubet që ka pësuar më së shumti ndryshime në afatin kalimtar të janarit. Pikërisht për këtë arsye, kryetrajneri i kësaj...

Premtimet e Armand Dukës dhe Agim Ademit në futboll për 2021

Presidenti i “Federatës Shqiptare të Fubollit” Armand Duka dhe Presidenti i “Federatës të Fubollit të Kosovës” Agim Ademi ishin të ftuarit e...

U hodh shorti për Kupën e Kosovës në futsall

Sot në zyrën e Komisionit të futsallit në prezencë të kryetarit dhe të komisarit të garave është bërë tërheqja shortit për rrethin...

Disiplinori fton klubet borxhli në takim me lojtarët

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met Çeku – kryetar dhe Dukagjin Zefi, Luan Salihu, Avni Shala dhe Bekim Behrami...

Recent Comments