No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR RIKTHEHET FUTBOLLI NË SHQIPËRI; JA VENDIMI I MINISTRISË SË SHËNDETËSISË!

RIKTHEHET FUTBOLLI NË SHQIPËRI; JA VENDIMI I MINISTRISË SË SHËNDETËSISË!

Vjen lajmi i shumëpritur për futbollin edhe në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka vendosur t’i ndezë dritën jeshile stërvitjeve kolektive të skuadrave të futbollit në ambiente të hapura, sigurisht duke respektuar me rigorozitet protokollin e sigurisë të miratuar nga Instituti i Shëndetit publik.

Kështu, me datë 18 maj, të gjitha skuadrat e futbollit do të mund të nisin përgatitjet për pjesën e mbetur të sezonit, ndërkohë që do të jenë në pritje të zyrtarizimit edhe të datës së rifillimit të kampionatit.

Federata Shqiptare e Futbollit në bashkëpunim me presidentët e klubeve ka parashikuar 3 qershorin për rinisjen e Superiores. Pritet tashmë vetëm zyrtarizimi nga qeveria, që gjithçka të vijojë sipas programit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Morata: Ronaldon e njoh shumë mirë, Lukakut i kërkoj bluzën pas ndeshjes

Në maj të 2015-ës Alvaro Morata vendoste fatin e ndeshjes Inter-Juventus në “San Siro” dhe më pas festonte me një palë syze...

Talenti dardan lë Bayernin, qëndron në Bundesliga

Leon Dajaku erdhi te Bayern në vitin 2019 nga Stuttgart si një talent shumë premtues dhe me të ardhme të madhe, por...

Recent Comments