No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR NESËR VENDOSET FATI I KAMPIONATIT

NESËR VENDOSET FATI I KAMPIONATIT

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi se bashku me Sekretarin e Përgjithshëm, Eroll Salihu do të takohen përsëri me ministrin në detyrë të Shëndetësisë, Arben Vita për të diskutuar rifillimin e kampionatit të futbollit në Kosovë.

Në këtë takim do të marrin pjesë edhe ministrja në detyrë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, kryetari i Komitetit Olimpik të Kosovës, Besim Hasani, si dhe Drejtori i Departamentit të Sportit, Ibër Alaj.

Gazeta Infokus nga burime të sigurta brenda federatës merr vesh se takimi do të mbahet të dielën, ku edhe do të vendoset se a do të mund të rikthehen para datës 1 qershor klubet në stërvitje.

Kujtojmë se këta përfaqësues ishin takuar edhe të mërkurën, por nuk kishin arritur marrëveshje që kampionati i Kosovë në futboll të vazhdoj para fazës së tretë të lehtësimit të masave që fillon me 1 qershor.

Ministria insiston se para qershorit nuk ka kushte për të rinisur stërvitjet e klubeve në grup, ndërsa FFK-ja po kërkon që stërvitjet të rifillojnë në muajin maj, pasi UEFA ka dhënë datën 20 korrik si datë të fundit kur duhet të përfundohen kampionatet në Evropë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Morata: Ronaldon e njoh shumë mirë, Lukakut i kërkoj bluzën pas ndeshjes

Në maj të 2015-ës Alvaro Morata vendoste fatin e ndeshjes Inter-Juventus në “San Siro” dhe më pas festonte me një palë syze...

Talenti dardan lë Bayernin, qëndron në Bundesliga

Leon Dajaku erdhi te Bayern në vitin 2019 nga Stuttgart si një talent shumë premtues dhe me të ardhme të madhe, por...

Recent Comments