No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA PREMIERE LEAGUE KLOPP: FUTBOLLI MBETET I BUKUR, EDHE PA TIFOZË

KLOPP: FUTBOLLI MBETET I BUKUR, EDHE PA TIFOZË

Jurgen Klopp duket se ka shijuar maksimalisht ndeshjet e Bundesliga, edhe pse ato u luajtën pa praninë e tifozëve.

Trajneri i Liverpool, Klopp, ka dhënë disa komente për BBC, lidhur me lojën e futbollit që do të zhvillohet pa tifozë.

Mosprania e tifozëve në stadiume nuk ia zbeh bukurinë lojës së futbollit, sipas qëndrimeve të gjermanit.

“Shikoni, futbolli është një lojë ku ne kemi të njëjtat situata pak a shumë. Ne luajmë kundër një skuadre tjetër”, ka thënë Klopp, transmeton lajmi.net.

“Ne nuk duhet të jemi në më të mirën tonë, ne duhet të jemi në më të mirën të mundshme dhe kjo është pikërisht situata për skuadrat tjera”, ka shtuar gjermani.

“Kurdo që të fillojmë, ne do të kemi kohën e njëjtë për përgatitje. Do të jemi në formë të mirë dhe këtë duhet ta përdorim pastaj”.

“Ne të gjithë filluam të laujmë pa tifozë dhe e donim këtë lojë jo për shkak të atmosferës në stadium”, tha ndër të tjerash Klopp.

Përkundër mungesës së tifozëve, skuadra si Dortmund, Hertha e të tjera në Bundesliga u kujdesën të jepnin spektakël në fushat e blerta.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Reali triumfon në “El Classico”-n me rrebesh shiu, bëhet lider në La Liga

Real Madridi ka triumfuar në një nga ndeshjet më të rëndësishme të këtij sezoni, duke mposhtur Barcelonën me rezultat 2:1 në “Alfredo...

Zhegrova i papërmbajtshëm, shënon dy gola për Baselin

Ylli i Kombëtares së Kosovës, Edon Zhegrova ka pasur sonte një paraqitje spektakolare në fanellën e Baselit duke i shënuar dy gola.

Chelsea shënon me mbrojtësin rekordmen, Dortmund ndëshkohet nga Stuttgart (VIDEO)

Chelsea e ka mbyllur pjesën e parë me shifrat 0-3 ndaj Crystal Palace, duke konfirmuar formën perfekte. Pas dy golave të shpejtë të Havertz dhe...

PSG mposht Strasbourg me lehtësi, gol dhe asist për Mbappe (Video)

PSG ka mundur 4-1 Strasbourg në javën e 32-të të Ligue 1. Protagonisti i sfidës së luajtur në Stade de la Meinau ka qenë Kylian...

Recent Comments