No menu items!
Ballina SUPERLIGA 10 KLUBE NË PRITJE TË LICENCIMIT PËR EVROPË

10 KLUBE NË PRITJE TË LICENCIMIT PËR EVROPË

10 klube të Kosovës, përfshirë edhe ato të femrave, kanë aplikuar për licencim në Federatën e Futbollit të Kosovës.

Licencimi që do t’ju jepet klubeve që i kanë plotësuar kriteret, atëherë do të kenë të drejtë të marrin pjesë në garat ndërkombëtare për edicionin e ardhshëm 2020/2021.

“Janë gjithësej 10 klube që kanë aplikuar, ndërsa vendimin se kush i ka plotësuar kriteret, do ta japim të enjten”, ka thënë zyrtari i FFK-së, për licencimin e klubeve, Bajram Shala për Gazetën Olle.

Ai nuk ka dashur të japë detaje tjera se si ka shkuar procesi i licencimit dhe se a do të licencohen të gjitha.

Gazeta Olle jo zyrtasisht ka mësuar se aplikacionin për licencim në FFK e kanë dërguar: Prishtina, Drita, Feronikeli, Gjilani, Balkani, Trepça ’89, Llapi, Drenica, Flamurtari dhe KFF Mitrovica.

Këtë vit ende nuk dihet se si do të dalin skuadrat në Evropë, për shkak se ende nuk është marrë ndonë vendim nëse do të vazhdojë kampionati shkaku i pandemisë Covid 19.

Gjasat janë që të anulohet dhe në Evropë të dalin skuadrat me koeficientin më të mirë.

Nëse ndodh kjo, atëherë Prishtina, Drita dhe Feronikeli, kanë koeficientin më të mirë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Agim Ademi i përgjigjet pyetjeve të Luana Vjollcës në “After Party”

Dje në mbrëmje është publikuar edhe intervista e shkurtër e Presidentit të FFK-së, Agim Ademit për “After Partyn” e Luana Vjollcës.

Apeli hedh poshtë ankimimin e Barçës, Messi mungon edhe ndaj Elches

Komisioni i Apelit në Federatën Spanjolle të Futbollit, ka hedhur poshtë ankesën e paraqitur nga Barcelona, ku kërkohej uljen e dënimit të...

Rashkaj e pranon se karrierës së tij te Kosova po i vjen fundi

Transferimi në kategorinë e dytë të Suedisë pritet të zvogëlojë gjasat që Anel Rashkaj të marrë ftesë tjetër nga Përfaqësuesja e Kosovës...

Vedat Muriqi ‘hero’, e dërgon Lazion në çerekfinale të Kupës së Italisë

Lazio ka shënuar fitore ndaj Parmas me rezultat 2-1 në kuadër të 1/16 të Kupës së Italisë, duke kaluar në çerekfinale.

Recent Comments