No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR UEFA MBRON FFK-në; S’KA PARA SHTESË PËR KLUBET NGA FONDI I SAJ!

UEFA MBRON FFK-në; S’KA PARA SHTESË PËR KLUBET NGA FONDI I SAJ!

Federata e Futbollit e Kosovës e ka publikuar sot shkresën e UEFA-s, në të cilën kjo e fundit e ka e ka sqaruar situatën e fondeve të saj për federatat anëtare nëpërmjet programit HatTrick, duke u dhënë fund spekulimeve në media dhe rrjete sociale të disa personave nga klubet e futbollit në Kosovë, të cilët pretendonin për fonde nga UEFA, duke e keqinterpretuar Raportin Financiar të UEFA-s 2018/2019. Në fakt, trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ditë më parë në një shkrim në Facebook, por edhe disa prej drejtuesve të klubeve tjera që tash e sa kohë janë bërë opozitë e FFK-së, kanë kërkuar që FFK t’i japë klubeve para nga fondi i UEFA-s, pasi sipas tyre ato i takojnë me programin e solidaritetit, duke u thirrur në një pasqyrë të Raportit Financiar të UEFA-s. Megjithatë, në shkresën e UEFA-s nga Thierry Favre shpjegohet se qartë se klubet e kanë keqinterpretuar pasqyrën financiare dhe nuk i takojnë mjete shtesë përveç atyre që kanë pranuar nga federata.

Më poshtë është shkresa e UEFA-s:

Më poshtë është pasqyra e Raportit Finaciar të UEFA-s 2018/2019, e cila u keqinterpretua nga disa persona të klubeve në Kosovë:

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Disiplinori fton klubet borxhli në takim me lojtarët

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met Çeku – kryetar dhe Dukagjin Zefi, Luan Salihu, Avni Shala dhe Bekim Behrami...

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Morata: Ronaldon e njoh shumë mirë, Lukakut i kërkoj bluzën pas ndeshjes

Në maj të 2015-ës Alvaro Morata vendoste fatin e ndeshjes Inter-Juventus në “San Siro” dhe më pas festonte me një palë syze...

Recent Comments