No menu items!
Ballina SUPERLIGA TIFOZËT I REAGOJNË TREPÇËS'89: MJAFT U MORËT ME FEDERATËN, MERRUNI ME VETEN!

TIFOZËT I REAGOJNË TREPÇËS’89: MJAFT U MORËT ME FEDERATËN, MERRUNI ME VETEN!

Trepça’89 ka reaguar sot pas publikimit të shkresës së UEFA-s nga ana e FFK-së, e cila i ka hedhur poshtë akuzat e disa klubeve që pretendonin se se federata nuk ua ka ndarë mjetet e dedikuara për to. Megjithatë, as kjo shkresë e UEFA-s nuk i ka ndalur drejtuesit e klubit mitrovicas, që tani kërkojnë auditim të jashtëm për të parë se si u shfrytëzuan nga federata mjetet e përfituara nga shtëpia e futbollit evropian, gjë për të cilën FFK i përgjigjet për çdo vit auditorëve të FIFA-s, shkruan Futbolli.info. Mirëpo, reagimet e njëpasnjëshme të drejtuesve të klubit mitrovicas ndaj federatës duket se janë bërë të padurueshme edhe për vetë tifozët e klubit, të cilët duke e parë gjendjen në të cilën ndodhet klubi me komentet e tyre kanë shfaqur pakënaqësi me veprimet e drejtuesve të “minatorëve”. Në fakt, Trepça’89 ka kohë që është reagon ndaj çdo veprimi të FFK-së, madje duke pretenduar se nuk e njohin presidentin e kësaj federate dhe as Komitetin Ekzekutiv, mirëpo në të njëjtën kohë kërkojnë investime në stadium pikërisht nga ky organ i FFK-së. “Minatorët” rrezikojnë seriozisht rënien në një kategori më poshtë, ngase aktualisht janë në zonën që nuk mbijetojnë në elitë dhe në rast të ndërprerjes së kampionatit, atëherë ish-kampioni i Kosovës do t’i thotë lamtumirë shoqërisë elitare.

 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Reali kthehet te fitorja, një super Benzema nderon Zidane

Real Madridi u rikthye te fitorja në transfertë kundër Alavesit për 4-1. Ekipi madrilen u rikthye te fitorja pas shumë problemeve dhe eliminimit nga...

Shpërthen Koeman: Nëse nuk ju pëlqen, ndërroni trajner

Barcelona, pasi ka humbur Superkupën e Spanjës dhe ka rrezikuar shumë në Kupën e Spanjës, kthehet të përqendrohet në kampionat. Nuk është kurrë një moment...

Ibrahimovic: Sot na kanë munguar shumë gjëra

Zlatan Ibrahimovic, sulmuesi i Milan-it, ka dhënë një intervistë për Sky pas humbje me Atalanta-n. “Sot kanë munguar shumë gjëra. Tani është e rëndësishme të...

Pioli shpjegon çfarë ndodhi kundër Atalantas dhe përgatitet për një natë pa gjumë

“Besoj se është e vetmja skuadër që nuk kemi arritur ta mundim. Atalanta e ka merituar fitoren. Ne e nisëm shumë mirë, është për...

Recent Comments