No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR RAKA: NA KA MARRË MALLI PËR FUTBOLL, POR SHËNDETI ËSHTË PRIMAR!

RAKA: NA KA MARRË MALLI PËR FUTBOLL, POR SHËNDETI ËSHTË PRIMAR!

Kanë kaluar pothuajse dy muaj prej kur futbolli në Kosovë është pezulluar pas masave të Qeverisë së Kosovës për parandalimin e pandemisë COVID-19.

Javëve të fundit ka pasur një debat të gjerë sportiv në lidhje me atë nëse edicioni aktual i futbollit kosovar duhet të anulohet, përfundohet apo vazhdohet.

Federata e Futbollit të Kosovës është ende në pritje të përgjigjjes për lejen nga autoritetet për të nisur futbollin, teksa ende nuk ka ndonjë datë zyrtare.

Mikrobiologu Lul Raka duke komentuar situatën aktuale me pandemi, ka thënë se të gjithëve po iu mungon futbolli.

“Na ka marrë të gjithëve malli për futboll, janë bërë pothuajse dy muaj prej pezullimit të futbollit në vendin tonë”, ka thënë Raka në Klan Kosova.

“Por, rëndësi është shëndeti i futbollistëve, pra sportistëve. Futbolli është sport kolektiv dhe mund të ketë pasoja”, u shpreh Raka.

“Ata janë të rrezikuar, mund të ketë edhe prej tyre që mund të kenë sëmundje kronike”, shtoi ai.

“Kosova nuk është as Italia, Anglia apo Spanja. Ne jemi Kosova. Duhet të dihet se a ka futbollistë të sëmurë, duhet të ketë teste”, u shpreh Raka.

“Testimi duhet të bëhet çdo pesë ditë, dhe për të gjithë anëtarët e klubit. Duhet që futbollistët të karantinohen pasi të rinisë edicioni”, tregoi Raka.

“Me situatën aktuale, dhe me masat lehtësuese, stërvitjet kolektive mund të rinisin më 1 qershor”, shtoi ‘Evropiani i Vitit’.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Reali triumfon në “El Classico”-n me rrebesh shiu, bëhet lider në La Liga

Real Madridi ka triumfuar në një nga ndeshjet më të rëndësishme të këtij sezoni, duke mposhtur Barcelonën me rezultat 2:1 në “Alfredo...

Zhegrova i papërmbajtshëm, shënon dy gola për Baselin

Ylli i Kombëtares së Kosovës, Edon Zhegrova ka pasur sonte një paraqitje spektakolare në fanellën e Baselit duke i shënuar dy gola.

Chelsea shënon me mbrojtësin rekordmen, Dortmund ndëshkohet nga Stuttgart (VIDEO)

Chelsea e ka mbyllur pjesën e parë me shifrat 0-3 ndaj Crystal Palace, duke konfirmuar formën perfekte. Pas dy golave të shpejtë të Havertz dhe...

PSG mposht Strasbourg me lehtësi, gol dhe asist për Mbappe (Video)

PSG ka mundur 4-1 Strasbourg në javën e 32-të të Ligue 1. Protagonisti i sfidës së luajtur në Stade de la Meinau ka qenë Kylian...

Recent Comments