No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A KAOS NË SERIE A; PROBLEME ME PAGAT E FUTBOLLISTËVE

KAOS NË SERIE A; PROBLEME ME PAGAT E FUTBOLLISTËVE

Italia në kaos në çdo aspekt. Klubet e futbollit, ato të elitës, nuk i paguajnë futbollistët prej muajit janar. Kështu raporton “La Repubblica”, që bën me dije se janë 6 klube të Serie A që nuk kanë derdhur asnjë qindarkë në llogaritë e lojtarëve të tyre që prej muajit janar.

Klubet po shfrytëzojnë ligjet, pasi për tremujorin janar-shkurt-mars, ato mund të kontrollohen vetëm në muajin qershor dhe kështu lojtarët nuk po paguhen. Mbetet të shihet se di do të zgjidhet, por kjo duket absurde, pasi një pjesë e mirë e futbollistëve kanë pranuar të heqin dorë nga dy paga, ose edhe nga katër, nëse kampionati nuk rifillon.

Pavarësisht kësaj, ka klube që nuk po tregohen korrekte dhe presidentët e tyre po e ndjejnë krizën e pandemisë dhe po shfrytëzojnë hapësirat ligjore për të shtyrë pagesat.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Leeds befason City-n, por humb lojtarin pas ndërhyrjes “horror” (Video)

Pjesa e parë e Manchester City-Leeds, ndeshje e vlefshme për javën e 31-të të Premier League, është mbyllur me një gol dhe një karton...

Koincidenca e frikshme, Laporta rigjen “El Classico” pas plot 11 vitesh

Nuk është për t’u habitur që Joan Laporta dëshiron ta fitojë përsëri “El Clasico”, ta nisë aty ku e la. Nuk do të jetë...

Real Madridi përgatit planin e detajuar, gati “sulmi” për Mbappe

Real Madridi do të bëjë gjithçka në merkaton e kësaj vere për të siguruar shërbimet e Kylian Mbappé. Ylli francez preferohet më shumë se...

I dërrmuar nga humbja e nënës, Torreira i lutet Arsenalit: Lejomë të kthehem pranë familjes

Pak më shumë se një javë më parë, Torreira tha mjaft, të paktën përkohësisht me Europën. Ish-mesfushori i Sampdoria nuk ka ndërmend të vazhdojë...

Recent Comments