No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A KAOS NË SERIE A; PROBLEME ME PAGAT E FUTBOLLISTËVE

KAOS NË SERIE A; PROBLEME ME PAGAT E FUTBOLLISTËVE

Italia në kaos në çdo aspekt. Klubet e futbollit, ato të elitës, nuk i paguajnë futbollistët prej muajit janar. Kështu raporton “La Repubblica”, që bën me dije se janë 6 klube të Serie A që nuk kanë derdhur asnjë qindarkë në llogaritë e lojtarëve të tyre që prej muajit janar.

Klubet po shfrytëzojnë ligjet, pasi për tremujorin janar-shkurt-mars, ato mund të kontrollohen vetëm në muajin qershor dhe kështu lojtarët nuk po paguhen. Mbetet të shihet se di do të zgjidhet, por kjo duket absurde, pasi një pjesë e mirë e futbollistëve kanë pranuar të heqin dorë nga dy paga, ose edhe nga katër, nëse kampionati nuk rifillon.

Pavarësisht kësaj, ka klube që nuk po tregohen korrekte dhe presidentët e tyre po e ndjejnë krizën e pandemisë dhe po shfrytëzojnë hapësirat ligjore për të shtyrë pagesat.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Devolli flet për fazën përgatitore, përforcimet e janarit si dhe objektivat e klubit

Drenica është njëri ndër klubet që ka pësuar më së shumti ndryshime në afatin kalimtar të janarit. Pikërisht për këtë arsye, kryetrajneri i kësaj...

Premtimet e Armand Dukës dhe Agim Ademit në futboll për 2021

Presidenti i “Federatës Shqiptare të Fubollit” Armand Duka dhe Presidenti i “Federatës të Fubollit të Kosovës” Agim Ademi ishin të ftuarit e...

U hodh shorti për Kupën e Kosovës në futsall

Sot në zyrën e Komisionit të futsallit në prezencë të kryetarit dhe të komisarit të garave është bërë tërheqja shortit për rrethin...

Disiplinori fton klubet borxhli në takim me lojtarët

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met Çeku – kryetar dhe Dukagjin Zefi, Luan Salihu, Avni Shala dhe Bekim Behrami...

Recent Comments