No menu items!
Ballina SUPERLIGA HAXHIMUSA: NUMRI I TË INFEKTUARËVE PO BIE, KAMPIONATI TË RIFILLOJË

HAXHIMUSA: NUMRI I TË INFEKTUARËVE PO BIE, KAMPIONATI TË RIFILLOJË

Kanë 2 muaj që nuk kanë mundur të stërvitin me shokë dhe kjo sigurisht që ka shkaktuar bukur mall tek lojtarët.

Futbolli jo vetëm në Kosovë por në gjithë botën është izoluar tash e dy muaj, derisa futbollistët janë dërguar në shtëpi për t’u stërvitur në mënyrë individuale në kushte shtëpiake.

Kjo nuk po duket zgjidhje e mirë, pasi ata mendojnë se ka ardhur koha t’i jepet fund kësaj situate dhe klubet të kthehen në arenat sportive.

Futbollisti ferizajas i Dritës, Betim Haxhimusa mendon se e keqja ka kaluar dhe pasi kohëve të fundit po kemi shumë pak raste të te prekurve me Covid-19, atëherë, stërvitjet edhe mund të nisin.

“Unë po shpresoj që t’i fillojmë stërvitjet pasi dhe numri i infektuarve po bie”, ka thënë Haxhimusa i cili e pranon se kjo situatë ka nisur të bëhet e paduruar.

“Besoj se të gjithëve po na mungon futbolli dhe çdo gjë tjetër me shpresë se shpejt do t’i kthehemi normalitetit. Unë mendoj që gradualisht me filluar në grupe të vogla stërvitjet ndërsa kampionati në fund të muajit”, vlerësoi mesfushori i skuadrës së Dritës e cila sivjet është në kërkim të titullit të kampionit, bashke me Ballkanin, Gjilanin e Prishtinën.

Por çfarë ndikimi ka pasur kjo pauze dhe sa kohë iu duhen atyre për ta kthyer formën që kishin para 13 marsit?

“Unë personalisht çdo ditë kam stërvtiur individualisht në shtëpi dhe nuk besoj që jam i papërgatitur”, ka përfunduar Betim Haxhimusa.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Leeds befason City-n, por humb lojtarin pas ndërhyrjes “horror” (Video)

Pjesa e parë e Manchester City-Leeds, ndeshje e vlefshme për javën e 31-të të Premier League, është mbyllur me një gol dhe një karton...

Koincidenca e frikshme, Laporta rigjen “El Classico” pas plot 11 vitesh

Nuk është për t’u habitur që Joan Laporta dëshiron ta fitojë përsëri “El Clasico”, ta nisë aty ku e la. Nuk do të jetë...

Real Madridi përgatit planin e detajuar, gati “sulmi” për Mbappe

Real Madridi do të bëjë gjithçka në merkaton e kësaj vere për të siguruar shërbimet e Kylian Mbappé. Ylli francez preferohet më shumë se...

I dërrmuar nga humbja e nënës, Torreira i lutet Arsenalit: Lejomë të kthehem pranë familjes

Pak më shumë se një javë më parë, Torreira tha mjaft, të paktën përkohësisht me Europën. Ish-mesfushori i Sampdoria nuk ka ndërmend të vazhdojë...

Recent Comments