No menu items!
Ballina SUPERLIGA FERONIKELI TRE MUAJ PA PAGA, "BOSSI" I KLUBIT KA NGECUR NË BUDVË

FERONIKELI TRE MUAJ PA PAGA, “BOSSI” I KLUBIT KA NGECUR NË BUDVË

Futbollistët e klubit të Feronikelit ka tre muaj që nuk kanë marrë pagat e tyre.

Lojtarët e skuadrës nga Drenasi kanë mbetur pa rroga në muaj më të vështirë për të gjithë si pasojë e pandemisë botërore ‘Covid-19’.

G.inFokus nga burime të sigurta merr vesh që arsyetimi i klubit për moskryerjen e obligimeve ndaj futbollistëve është se kryetari, Naser Ramaj, ndodhet në Mal të Zi dhe se nuk ka mundësi të vije në Kosovë për ti kryer pagesat për shkak të bllokimit të kufijve për shkak të koronavirusit.

Ky është arsyetimi qesharak i ‘industrialistëve’, pasi që transferim i mjeteve financiare mund të kryhet edhe nga Mali i Zi.

Gjendja në klubin e Niklit nuk është aspak e mirë dhe nëse vazhdon kjo situatë edhe me tutje, problemet mund të jenë edhe më të mëdha.

Feronikeli viteve të fundit ka qenë ndër klubet më të organizuar në Kosovë në aspektin financiar, por siç duket koronavirusi ka shkaktuar probleme të mëdha financiare të skuadra tre herë kampione e Kosovës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

MARCA shkruan për Prishtinën; Para se të vinin në Spanjë vizituan heronjtë e tyre

Sot skuadra e Prishtinës në futsall do të luaj një super ndeshje ndaj FC Barcelonës. Klubi kosovar ka udhëtuar në Barcelonë për ndeshjen e rëndësishme...

Veton Tusha prezantohet te skuadra turke Denizlispor

Futbollisti i ri kaçanikas, Veton Tusha, është prezantuar sot te skuadra turke, Denizlispor. 18-vjeçari ka nënshkruar kontratë për 3 vjet e gjysmë me klubin...

Zidane: Nuk mund të fitosh gjithmonë

Zinedine Zidane tha se mospërballja në finale të Superkupës së Spanjës me Barcelona nuk ishte një dështim për të tijtë, pasi ata u mundën...

Drejtuesi i Trepçës’89 konfirmon largimin e tre futbollistëve

Sikurse skuadrat e tjera të Superligës së Kosovës në futboll, edhe Trepça ’89 i ka nisur përgatitjet për stinorin pranveror. Ekipi mitrovicas po stërvitet...

Recent Comments