No menu items!
Ballina SUPERLIGA EDHE LLAPI KA PËRFITUAR NGA 170 EURO PËR LOJTARË NGA QEVERIA

EDHE LLAPI KA PËRFITUAR NGA 170 EURO PËR LOJTARË NGA QEVERIA

Përhapja e koronavirusit në vendin tonë shkaktoi krizë të madhe financiare të shumica e klubeve kosovare.

Skuadrat kanë hasur në probleme të mëdha për të siguruar pagat e futbollistëve në këta dy muaj mjaftë të vështirë për të gjithë.

Klubi i Llapit ka paguar lojtarët me 50% ulje pagash për muajin mars, ndërsa ka arritur të përfitoj edhe nga dy fonde.

Fillimisht llapjanët kanë marrë nga 350 euro për secilin futbollist nga pakoja e ndihmës emergjente e FFK-së, ndërsa ditë me vonë kanë përfituar edhe nga pakoja emergjente e Qeverisë nga 170 euro për person.

Kjo ndihmë e shtetit ka ardhur për ato biznese që edhe gjatë kësaj kohe kanë paguar punëtoret.

Lajmin për Gazetën inFokus e ka konfirmuar trajneri i skuadrës se Llapit, Tahir Batatina.

“Klubi i Llapit është i regjistruar si Shoqëri më Përgjegjësi të Kufizuara (SH.P.K) dhe çdo herë kemi paguar të gjitha obligimet ndaj shtetit dhe si pasoj e kësaj kemi arritur të përfitojmë nga pakoja emergjente e Qeverisë nga 170 euro për person”, ka deklaruar Tahir Batatina.

350 euro nga FFK-ja dhe 170 euro nga Qeveria i bije që klubi i Llapit ka përfituar për se cilin lojtarë nga 520 euro nga të dy fondet.

Llapi është ndër klubet e pakta që ka përfituar nga të dy fondet emergjente si dhe ka paguar lojtarët më 50% ulje pagash.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Turqi, të gjithë të çmendur për Ozil: fluturimi i tij ka qenë më i ndjekuri i të gjithë kohërave

Mesut Ozil i ka dhënë fund aventurës tek Arsenal dhe  shumë shpejt do të luajë për Fenerbahce, skuadra e zemrës së tij pavarësisht se...

Ibrahim Kelmendi akuzon Remzi Ejupin se u zhvati 2.5 milionë

Ibrahim Kelmendi ka dhënë detaje të reja nga konflikti mes Adelina Ismailit dhe Arif Vladit se a i mori para për ta bërë këngën...

Flick komenton “kalimin” e Alaba te Real Madridi

Hansi Flick pranon se David Alaba duket se do të largohet nga Bayern Munich, ndërkohë që “Marca” zbuloi dje marrëveshjen e tij...

Pochettino: Isha shumë pranë transferimit të Messit

Mauricio Pochettino ka zbuluar se ishte afër huazimit të Lionel Messit tek Espanyol, ndërsa qëndroi i heshtur për thashethemet që lidhnin argjentinasin...

Recent Comments