No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR WENGER TREGON PASUESIN E RONALDOS DHE MESSIT

WENGER TREGON PASUESIN E RONALDOS DHE MESSIT

Arsene Wenger nuk i ka kursyer lëvdatat për talentin e PSG-së, Kylian Mbappe.

Sipas ish-trajnerit të Arsenalit, Mbappe do të jetë zëvendësuesi ideal i Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos.

“Lionel Messi…ne nuk kemi parë ndonjë lojtar të atij lloji që mund të jetë kreativ në secilën situatë të vështirë”, ka thënë Wenger.

“Messi dhe Ronaldo janë në fund të karrierës. Tani kemi të bëjmë me gjeneratën e re dhe mund të jetë franceze. Për momentin, lideri mund të jetë Mbappe. Sigurisht, nuk duhet të harrojmë as Neymarin”, përfundoi Wenger.

Kylian Mbappe kohët e fundit po lidhet me një kalim të mundshëm te Real Madrid.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

U hodh shorti për Kupën e Kosovës në futsall

Sot në zyrën e Komisionit të futsallit në prezencë të kryetarit dhe të komisarit të garave është bërë tërheqja shortit për rrethin...

Disiplinori fton klubet borxhli në takim me lojtarët

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met Çeku – kryetar dhe Dukagjin Zefi, Luan Salihu, Avni Shala dhe Bekim Behrami...

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Recent Comments