No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA VENDIM I PAZAKONTË I SCHALKES; LOJTARËT NUK JANË TË OBLIGUAR TË STËRVITEN...

VENDIM I PAZAKONTË I SCHALKES; LOJTARËT NUK JANË TË OBLIGUAR TË STËRVITEN DHE TË LUAJNË!

Bundesliga do të rikthehet me një ndeshje të fuqishme, derbin e Ruhrit Borusia Dortmund–Schalke 04. Në një periudhë të pazakontë edhe përqasja me futbollin është e pazakontë dhe diçka e tillë ka ndodhur tek minatorët e Schalkes, me anëtarin e bordit drejtues Jochen Schneider që ka bërë të ditur se asnjë nga lojtarët apo stafi teknik nuk është i detyruar të vijojë punën.

Periudha e karantinës e shoqëruar me seancat stërvitore është zbatuar sipas rregullave, ndërkohë që për drejtorin sportiv gjithçka është bërë në grupe të vogla futbollistësh dhe trajnerësh. “Të gjithë jemi të lumtur që u rikthyem në stërvitje dhe është një kënaqësi që u ritakuam, tha Schneider për shtypin. Kam folur me lojtarët në grupe të vogla që në fillim të javës dhe i bëra të ditur që pjesëmarrja në stërvitje, por edhe në ndeshjet zyrtare, është fakultative gjatë kësaj periudhe të pandemisë. Asnjë nuk është i detyruar të fillojë aktivitetin”, u shpreh drejtori sportiv.

Gjithashtu tek Schalke i është dhënë e drejta lojtarëve që në rast se ndjejnë kërcënimin se mund të infektohen me virusin Covid-19, atëherë mjafton një lajmërim tek drejtuesit dhe më pas mund të largohen pa asnjë penalitet. Në dispozicion të lojtarëve janë trajneri David Wagner, koordinatori i skuadrës Sascha Riether dhe psikologu i klubit Sascha Lense.

I pyetur nëse ndonjëri nga futbollistët ose anëtarët e stafit teknik ka kërkuar që të largohet drejtori sportiv i Schalkes Jochen Schneider bëri të ditur që nuk ka patur asnjë kërkesë. Të shtunën e 16 majit Schalke luan sfidën më të zjarrtë të sezonit, ndërsa objektivi për blutë është të sigurojnë pjesëmarrjen në Europa League.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

SKANDALI: Pamjet filmike i japin të drejt Ibrës, arbitri Maresca ka bërë gabim të turpshëm!

Zlatan Ibrahimovic u ndëshkua në ndeshjen ndaj Parmës me karton të kuq për protestat ndaj arbitrit Maresca që me sa duket ka gabuar. Pamjet...

Rrëfimi i Simeones: Kam qenë si një baba për këtë lojtar, e desha me patjetër tek Atletico!

Diego Simeone ka dhënë një intervistë për një nga mediat spanjolle së fundmi, ku ka zbuluar disa nga të fshehtat e tij. Trajneri i...

“Do ankohesh tek arbitri tani?!”, Modric acaron Piquen! (VIDEO)

Nervat te lojtarët e Barcelonës pas “El Clasicos” së humbur ndaj Realit u shfaqën qartë. Jo vetëm trajneri Koeman, por edhe lojtarët ishin të...

Reali triumfon në “El Classico”-n me rrebesh shiu, bëhet lider në La Liga

Real Madridi ka triumfuar në një nga ndeshjet më të rëndësishme të këtij sezoni, duke mposhtur Barcelonën me rezultat 2:1 në “Alfredo...

Recent Comments