No menu items!
Ballina SUPERLIGA "SHPËRTHEN" DALLKU; SA CIRKUZI PO FLET PËR FUTBOLL!

“SHPËRTHEN” DALLKU; SA CIRKUZI PO FLET PËR FUTBOLL!

Futbolli kosovar po vazhdon të jetë i pezulluar si shkak i pandemisë së koronavirusit që nga 13 marsi.

Ky pezullim mund të zgjatë edhe disa javë, por FFK po shpreson që stërvitjet të nisin me 10 maj, gjë që pritet të jetë e pamundur, shkruan Olle.

E gjitha kjo pasi mungon një vendim i IKSHP-së, në mënyrë që të fitohet leja e zhvillimit të përgatitjeve në terrenet sportive.

Kurse, gjatë kësaj kohe mjaft shumë po diskutohet edhe anulimi i tërësishëm i kampionatit, por enigma mbetet çështja e fatit të kampionatit.

Për këtë çështje ka reaguar edhe trajneri i Prishtinës, Armend Dallku i cili me anë të një postimi në rrjetet sociale është tallur me të gjitha ata që po komentojnë fatin e kampionatit.

Më poshtë postimi i tij i bërë disa minuta më parë:

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Turqi, të gjithë të çmendur për Ozil: fluturimi i tij ka qenë më i ndjekuri i të gjithë kohërave

Mesut Ozil i ka dhënë fund aventurës tek Arsenal dhe  shumë shpejt do të luajë për Fenerbahce, skuadra e zemrës së tij pavarësisht se...

Ibrahim Kelmendi akuzon Remzi Ejupin se u zhvati 2.5 milionë

Ibrahim Kelmendi ka dhënë detaje të reja nga konflikti mes Adelina Ismailit dhe Arif Vladit se a i mori para për ta bërë këngën...

Flick komenton “kalimin” e Alaba te Real Madridi

Hansi Flick pranon se David Alaba duket se do të largohet nga Bayern Munich, ndërkohë që “Marca” zbuloi dje marrëveshjen e tij...

Pochettino: Isha shumë pranë transferimit të Messit

Mauricio Pochettino ka zbuluar se ishte afër huazimit të Lionel Messit tek Espanyol, ndërsa qëndroi i heshtur për thashethemet që lidhnin argjentinasin...

Recent Comments