No menu items!
Ballina SUPERLIGA LIMANI GODET BALLKANIN: NËSE NUK VAZHDON KAMPIONATI TË MOS SHPALLET KAMPIONI

LIMANI GODET BALLKANIN: NËSE NUK VAZHDON KAMPIONATI TË MOS SHPALLET KAMPIONI

Federata e Futbollit e Kosovës ka bërë kërkesë në Ministrinë e Shëndetësisë për të marrë leje për rifillimin e stërvitjeve me 10 maj dhe vazhdimin e kampionatit nga 30 maji, shkruan Gazeta inFokus.

Ministra e Shëndetësisë e ka aprovuar kërkesën e FFK-së, por kanë kërkuar rekomandime dhe udhëzime nga IKSHP-ja.

Lidhur më këto zhvillime të fundit në opinionin sportiv kosovar, Gazeta inFokus ka kontaktuar kapitenin e skuadrës së Dritës, Ardian Limanin.

Limani mendon se ka kushte për rifillimin e kampionatit, por thotë se do ta respektojnë vendimin e IKSHP-së.

“Unë mendoj që kemi kushte për ta rifilluar kampionatin, pasi situata është duke u përmirësuar me një ritëm të shpejtë, por nëse IKSHP vendos atëherë neve na mbetet që ta respektojmë vendimin e tyre, mirëpo sipas mendimit tim duhet që të mos nxitojmë, sepse është shumë e lehtë që ti shikojmë edhe shtetet rajonale se në çfarë mënyre kanë vepruar”, deklaroi Limani.

Mbrojtësi i Dritës ka thënë se Kosova është shteti i vetëm në Ballkan që nuk dinë se a do të filloj apo jo kampionati.

“Ne jemi shteti i vetëm ballkanik që nuk kemi një plan për të rifilluar kampionatin, madje nuk e dimë fare nëse do të filloj ose jo”, u shpreh ai.

Për fund kapiteni i Dritës deklaroi se nëse kampionati anulohet, nuk duhet të shpallet kampioni, ndërsa sipas renditjes aktuale skuadrat duhet të shkojnë në garat evropiane.

“E kam thënë edhe me herët që nëse përfundon kampionati këtu, në garat evropiane duhet të kalojnë ekipet sipas renditjes aktuale, mirëpo nuk mendoj që duhet të jepet titull, pasi që gara ka qenë tepër e ngushtë dhe në garë janë 4 skuadra. Megjithatë, çfarëdo që vendosin ata, do ta respektojmë maksimalisht”, përfundoj Aridan Limani.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Leeds befason City-n, por humb lojtarin pas ndërhyrjes “horror” (Video)

Pjesa e parë e Manchester City-Leeds, ndeshje e vlefshme për javën e 31-të të Premier League, është mbyllur me një gol dhe një karton...

Koincidenca e frikshme, Laporta rigjen “El Classico” pas plot 11 vitesh

Nuk është për t’u habitur që Joan Laporta dëshiron ta fitojë përsëri “El Clasico”, ta nisë aty ku e la. Nuk do të jetë...

Real Madridi përgatit planin e detajuar, gati “sulmi” për Mbappe

Real Madridi do të bëjë gjithçka në merkaton e kësaj vere për të siguruar shërbimet e Kylian Mbappé. Ylli francez preferohet më shumë se...

I dërrmuar nga humbja e nënës, Torreira i lutet Arsenalit: Lejomë të kthehem pranë familjes

Pak më shumë se një javë më parë, Torreira tha mjaft, të paktën përkohësisht me Europën. Ish-mesfushori i Sampdoria nuk ka ndërmend të vazhdojë...

Recent Comments