No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A KIEZA: NUK KAM FRIKË, DUA TA PËRFUNDOJË KAMPIONATIN NË FUSHË!

KIEZA: NUK KAM FRIKË, DUA TA PËRFUNDOJË KAMPIONATIN NË FUSHË!

Për fat të keq, një nga ekipet që ka më shumë lojtarë  të infektuar me Covid-19, është Fiorentina. Klubi viol pak ditë më parë njoftoi se 6 antarë të skuadrës mes tyre tre futbollitë kishin rezultuar pozitiv me koronavirus.

Mirëpo, Frederiko Kiezan nuk e tremb ky fakt dhe ylli i kësaj skuadre është i gatshëm të nisë kampionatin dhe shprehet se nuk ka frikë.

“Ky i imi është një mesazh pozitiv. Kemi mjekë të zotë, të cilët janë heronjtë e momentit. Po bëjnë një punë të jashtëzakonshme dhe dua vërtet t’i falenderoj. Nuk duhet të kemi frikë. Unë nuk kam, kam vetëm dëshirë për të përfunduar kampionatin, të rikthehemi te ndeshjet. Kemi një sezon për të përmbyllur, ne kemi detyrën për të siguruar mbijetesën”, u shpreh Kieza.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Leeds befason City-n, por humb lojtarin pas ndërhyrjes “horror” (Video)

Pjesa e parë e Manchester City-Leeds, ndeshje e vlefshme për javën e 31-të të Premier League, është mbyllur me një gol dhe një karton...

Koincidenca e frikshme, Laporta rigjen “El Classico” pas plot 11 vitesh

Nuk është për t’u habitur që Joan Laporta dëshiron ta fitojë përsëri “El Clasico”, ta nisë aty ku e la. Nuk do të jetë...

Real Madridi përgatit planin e detajuar, gati “sulmi” për Mbappe

Real Madridi do të bëjë gjithçka në merkaton e kësaj vere për të siguruar shërbimet e Kylian Mbappé. Ylli francez preferohet më shumë se...

I dërrmuar nga humbja e nënës, Torreira i lutet Arsenalit: Lejomë të kthehem pranë familjes

Pak më shumë se një javë më parë, Torreira tha mjaft, të paktën përkohësisht me Europën. Ish-mesfushori i Sampdoria nuk ka ndërmend të vazhdojë...

Recent Comments