No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR JA KUR VENDOS IKSHPK PËR FUTBOLLIN!

JA KUR VENDOS IKSHPK PËR FUTBOLLIN!

Ministria e Shëndetësisë ka paralajmëruar që aktivitetet sportive dhe kulturore në Kosovë do të rikthehen në fazën e tretë të lehtësimit të masave nga koronavirusi, pra me 1 qershor.

Por, kjo datë e rikthimit të futbollit nuk po i përshtatet Federatës së Futbollit të Kosovës për arsye se UEFA ka dhënë 20 korrikun si datë të fundit të përfundimit të kampionatit.

FFK ka bërë planin e saj për vazhdimin e Superligës, duke kërkuar që skuadrat të rikthehen në stërvitje me 10 maj, ndërsa me 23 dhe 24 maj të zhvillohen gjysmëfinalet e Kupës dhe me 30 maj të rifillon kampionati.

Madje federata ka bërë kërkesë në Ministrinë e Shëndetësisë për këtë plan, por ministria ka deklaruar se IKSHP do të vendos se a do të pranohet kërkesa e FFK-së që futbolli të rikthehet para 1 qershorit. inFokus nga burime brenda federatës ka marrë vesh që IKSHP të martën do ta jep vendimin final se a do të rinisë kampionati sipas planit të FFK-së apo sipas vendimeve të Ministrisë së Shëndetësisë.

Duke parë që numri i të infektuarve më Covid-19 ka rënë dukshme ka shpresë që Superliga e Kosovës të përfundoj në fushën e lojës, por gjithçka do të varët nga vendim që do ta nxjerr IKSHP-ja.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Turqi, të gjithë të çmendur për Ozil: fluturimi i tij ka qenë më i ndjekuri i të gjithë kohërave

Mesut Ozil i ka dhënë fund aventurës tek Arsenal dhe  shumë shpejt do të luajë për Fenerbahce, skuadra e zemrës së tij pavarësisht se...

Ibrahim Kelmendi akuzon Remzi Ejupin se u zhvati 2.5 milionë

Ibrahim Kelmendi ka dhënë detaje të reja nga konflikti mes Adelina Ismailit dhe Arif Vladit se a i mori para për ta bërë këngën...

Flick komenton “kalimin” e Alaba te Real Madridi

Hansi Flick pranon se David Alaba duket se do të largohet nga Bayern Munich, ndërkohë që “Marca” zbuloi dje marrëveshjen e tij...

Pochettino: Isha shumë pranë transferimit të Messit

Mauricio Pochettino ka zbuluar se ishte afër huazimit të Lionel Messit tek Espanyol, ndërsa qëndroi i heshtur për thashethemet që lidhnin argjentinasin...

Recent Comments