No menu items!
Ballina SPORTE TJERA DRITON KUKA ZBULON DHURATËN PËR DITËLINDJEN E MAJLINDËS,JA SI E VLERËSON!

DRITON KUKA ZBULON DHURATËN PËR DITËLINDJEN E MAJLINDËS,JA SI E VLERËSON!

Xhudistja më e mirë shqiptare si dhe botërore, Majlinda Kelmendi sot feston ditëlindjen e 29-të.

Mbretresha e xhudos është e lindur në qytetin e Pejës, ndërsa mbi supet e saj ka një numër të madh të medaljeve të fituara përfshirë edhe atë olimpike në vitin 2016 në Rio de Janeiro, shkruan Olle.

Pak minuta më parë, trajneri i Majlindës, Driton Kuka ka publikuar pamje nga festa e ditëlindjes së saj.

“Historia e numrit të Malindës. E kaltërt, të gjitha kompeticionet. E kuqe, kampione e botës. E arit, kampione olimpike”, ka shkruar Kuka në llogarinë e tij në Facebook, e që duket se ishte dhurata e tij kushtuar në rastin e 29-të vjetorit të lindjes së mbretreshës së xhudos mbarë-botërore.

Kuka edhe më parë gjatë ditës e kishte quajtur Kelmendin si kryevepra e punës së tij.

“Urime ditëlindja. Majlinda. Majlinda’s birthday. Njeriu në jetë lind dhe jeton për të krijuar! Për të lan gjurmë për veten, familjen,kombin … Kryevepra e punës time – Majlinda”, ka shkruar Kuka në llogarinë e tij në Facebook.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Spektakël në Bergamo: Shënojnë Gjimshti dhe Muriqi, kualifikohet Atalanta

Atalanta dhe Lazio zhvilluan një ndeshje shumë të bukur mes tyre, por në fund festuan zikaltrit pas fitores 3-2, rezultat që kualifikon...

Neymar nuk e fsheh: Kjo është ëndrra ime

Fansat bëjnë pyetje dhe Neymar përgjigjet. O’Ney i ka lënë takim të gjithëve për t’iu përgjigjur disa pyetjeve me formatin “e vërtetë apo gënjeshtër”. Nga pohimet...

Odegaard prezantohet në fanellën e Arsenalit

Martin Odegaard është lojtari më i ri i Arsenalit. Lajmin e ka konfirmuar vetë klubi anglez, përmes një postimi në “Twitter”. “Është...

Bylbyl Sokoli zyrtarizon dy përforcimet e fundit të Gjilanit

Qëndrim Dautaj dhe Ardin Dallku kanë mësuar të ardhmen e tyre. Dyshja që thuhej se ishin në prova tek Gjilani, tashmë i...

Recent Comments