No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR PRESIDENTI I FFK-SË "PUSHTON" MEDIAT E HUAJA

PRESIDENTI I FFK-SË “PUSHTON” MEDIAT E HUAJA

E ardhmja për Vedat Muriqin dhe Milot Rashicën, dy yjet e Kosovës duket mjaft e ‘nxehtë’.

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, ditë më parë deklaroi në Syri Tv se dy yjet kosovarë janë shumë të kërkuar nga super-klube.

“Ka shumë kërkesa për lojtarët tanë. Rashica kërkohet nga Liverpooli, por dhe Leipzig e do me patjetër. Kam besim sepse Altin Lala do e këshillojë si duhet”.

“Muriqin e kërkon me ngulm Tottenhami, por dhe disa skuadra në Itali. Zhegrova është një tjetër emër i nxehtë, pasi e duan disa skuadra në Francë, së fundmi ka dhe një ekip në La Liga”, u shpreh ditë më parë Ademi.

E, këto deklarata të numrit një të FFK’së bënë bujë të madhe në mediat botërore, të cilat raportuan për interesimin e klubeve karshi lojtarëve kosovarë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Reali triumfon në “El Classico”-n me rrebesh shiu, bëhet lider në La Liga

Real Madridi ka triumfuar në një nga ndeshjet më të rëndësishme të këtij sezoni, duke mposhtur Barcelonën me rezultat 2:1 në “Alfredo...

Zhegrova i papërmbajtshëm, shënon dy gola për Baselin

Ylli i Kombëtares së Kosovës, Edon Zhegrova ka pasur sonte një paraqitje spektakolare në fanellën e Baselit duke i shënuar dy gola.

Chelsea shënon me mbrojtësin rekordmen, Dortmund ndëshkohet nga Stuttgart (VIDEO)

Chelsea e ka mbyllur pjesën e parë me shifrat 0-3 ndaj Crystal Palace, duke konfirmuar formën perfekte. Pas dy golave të shpejtë të Havertz dhe...

PSG mposht Strasbourg me lehtësi, gol dhe asist për Mbappe (Video)

PSG ka mundur 4-1 Strasbourg në javën e 32-të të Ligue 1. Protagonisti i sfidës së luajtur në Stade de la Meinau ka qenë Kylian...

Recent Comments